خطر انقراض در كمین ۴۰ درصد از گونه های گیاهی جهان

خطر انقراض در كمین ۴۰ درصد از گونه های گیاهی جهان

به گزارش لوازم حیوان خانگی ۴۰ درصد از گونه های گیاهی جهان در معرض خطر انقراض قرار دارند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نتایج یک گزارش بین المللی نشان داده است در نتیجه تخریب طبیعت از هر پنج گونه گیاهی در جهان دو مورد در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.
گیاهان و قارچ ها زمینه ساز حیات روی زمین هستند اما دانشمندان حیات وحش می گویند حالا در تلاش هستند تا گونه های گیاهی را پیش از آنکه از بین بروند، شناسایی کنند.
به قول آنها این گونه های ناشناخته و خیلی از گونه هایی که پیش از این ثبت شده اند "گنجینه ای" از مواد غذایی، دارو و سوخت های زیستی هستند که می توانند خیلی از بزرگترین چالش های بشر را حل کنند و امکان دارد درمانی برای کروناویروس و سایر میکروب های همه گیر باشند.
در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۴۰۰۰ گونه گیاهی و قارچی کشف شده و به قول محققان، بدون وجود گیاهان و قارچها، انسان قادر به ادامه حیات نیست چونکه زندگی بشر به آنها بستگی دارد.
در این بررسی ۲۱۰ محقق از ۴۲ کشور جهان حضور داشتند.
به گزارش روزنامه گاردین، محققان تاکید کردند: هر بار که گونه ای را از دست می دهیم فرصتی برای بشریت را از دست می دهیم. ما در مسابقه با زمان بازنده خواهیم بود چونکه احیانا گونه ها را سریعتر از آنکه بتوان شناسایی و نامگذاری کرد از دست می دهیم.1399/07/10
19:10:05
5.0 / 5
1966
تگهای خبر: حیات وحش , دارو , زندگی , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است