ممنوعیت استفاده از كیسه های پلاستیكی در آلمان از 2022

ممنوعیت استفاده از كیسه های پلاستیكی در آلمان از 2022

پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از كیسه های پلاستیكی خرید را از سال ۲۰۲۲ میلادی تصویب كرد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در صورتی که پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی خرید را تصویب کرده اما این قانون شامل همه کیسه های پلاستیکی خرید نمی گردد و استفاده از بعضی از آنها هنوز مجاز است و ازاین رو منتقدانی در میان مقامات و طرفداران محیط زیست دارد.
بنابر قانونی که در مجلس آلمان تصویب گردید بکارگیری کیسه های پلاستیکی خرید در سوپرمارکت ها از سال ۲۰۲۲ میلادی دیگر مجاز نیست.
قانون منع استفاده از کیسه های پلاستیکی مصوب پارلمان آلمان شامل آندسته از کیسه ها می شود که ضخامت دیواره آنها بین ۱۵ تا ۵۰ میکرومتر است و همان کیسه های استانداردی است که معمولا هنگام خرید در کنار صندوق تحویل می گیرید.
این ممنوعیت دربرگیرنده کیسه های قابل استفاده مجدد به خصوص از نوع پایدار و کیسه های پلاستیکی نازکی که در بخش میوه و سبزی عرضه می شوند، نیست. هم چنین برای گذر از کیسه های پلاستیکی به گزینه های بهتر یک دور شش ماهه پیشنهاد شده بود که به اصرارِ حوزه تجارت، به یک سال افزایش یافت.
سونیا شولتزه، وزیر محیط زیست آلمان از حزب سوسیال دمکرات (SPD) که این طرح را به پارلمان داده در تعریف از آن گفته که "کیسه پلاستیکی نماد اتلاف منابع است" و گزینه های مناسب، سبدهای خرید، کیسه های پارچه ای قابل شستشو برای میوه و سبزیجات و جعبه های قابل استفاده مجدد برای کالاهای موجود در پیشخوان محصولات تازه است.
اما برای طرفداران محیط زیست و صندوق جهانی طبیعت، قانون جدید فقط یک ممنوعیت نمادین به حساب می آید. علت این است که کیسه های پلاستیکی فقط یک درصد از مصرف پلاستیک آلمان را می سازند.
حزب چپ و سبزهای آلمان هم در انتقاد به این قانون آنرا فاقد بلند پروازی لازم برای مبارزه با آلودگی محیط زیست دانستند. بتینا هوفمن، سخنگوی سیاست زیست محیطی سبزها این قانون را قطره ای از اقیانوس نامید و اظهار داشت: متاسفانه این قانونِ محدود، روند استفاده از بسته بندی های یک بار مصرف را متوقف نخواهد کرد.
به گزارش دویچه وله، زباله های پلاستیکی و میکروپلاستیک ها (اشیای پلاستیکی با قطر کمتر از ۵ میلی متر) از مهم ترین علل آلودگی محیط زیست بخصوص در آب های کره زمین هستند. میکروپلاستیک ها در برف های قله اورست تا عمیق ترین نقطه زمین معروف به خندق "ماریانا" انتشار یافته اند. تحقیقات نشان داده اند که سالانه حدود پنج تا ۱۲ میلیون تن پلاستیک وارد آب های کره زمین می شود.
منبع:

1399/09/08
21:34:54
5.0 / 5
1189
تگهای خبر: آب , آلودگی , خرید , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است