وضعیت خطرناك هوای برخی مناطق تهران

وضعیت خطرناك هوای برخی مناطق تهران

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلان اینکه کیفیت هوای بعضی مناطق کلانشهر تهران در وضعیت خطرناک قرار دارد، اشاره کرد: عموم مردم به خصوص گروه های حساس از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: باتوجه به پایداری هوا و استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها، شرایط هوای شهر تهران و سایر کلانشهرها وضعیت بدتری پیدا می کنند.

وی با اشاره به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان مبتلاشدن و مرگ ناشی از کووید ۱۹ از عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان و بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست نمود که از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

شاهسونی اضافه کرد: ورزشکاران نیز از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه ها اجتناب کنند.

شاهسونی از مردم درخواست نمود جهت حفظ سلامتی خود به جز موارد ضروری از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت لزوم، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.

وی ادامه داد: شرایط در سایر کلانشهرها نظیر کرج و اصفهان هم به همین منوال است و عامل اصلی این شرایط استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها است.

به گزارش وبدا، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از مسئولان ذیربط خواست جهت حفظ سلامت مردم اقدام عاجل جهت کاهش منابع آلاینده به خصوص ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها را انجام دهند.
منبع:

1399/10/12
13:23:24
0.0 / 5
999
تگهای خبر: آلاینده , اقلیم , شكار , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است