لزوم كاهش زمان امدادرسانی به حیوانات زخمی

لزوم كاهش زمان امدادرسانی به حیوانات زخمی

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به لزوم کاهش زمان امدادرسانی به حیوانات زخمی اظهار داشت: به صورت کلی ما نیازمند پایش جدی در حوزه طعمه و پلنگ در کشور هستیم تا مشکلاتی که برای حیات وحش رخ می دهد را صدمه شناسی نماییم.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شهاب الدین منتظمی در نشست اطلاع رسانی درباره وضعیت «نازک» - ماده پلنگ ۵ ساله هرمزگان که ماه گذشته در تله آهنی گرفتار شده بود - که امروز برگزار شد، اظهار نمود: مشکلات ما در بحث تعارضات گونه های حیات وحش و مدیریت آنها زیاد است. شرایط درحال حاضر بگونه ای است که گونه های مختلف حیات وحش از جنبه های مختلفی ازجمله تغییر اقلیم و تعارض هایی که انسان در زیستگاه آنها به وجود می آورد، در معرض تهدید هستند و متاسفانه در بعضی موارد ما این گونه های پرارزش را از دست می دهیم.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در درجه اول ارتقای سطح آگاهی مردم راهکاری اصلی برای حفظ حیات وحش کشور است، افزود: در درجه دوم راهکاری که ما باید برای حل تعارضات پیگیر آن باشیم، جبران خسارت کشاورزان و دامداران است ازاین رو سازمان حفاظت محیط زیست پیگیر است که از راه تدوین دستورالعمل هایی جدید و یا تغییر و بازنگری در قوانین موجود درباره پرداخت خسارت حیات وحش در حوزه دامداری و کشاورزی، تعارضات موجود را حل کند.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مساله مهم دیگری که نیاز است در حوزه حفظ حیات وحش کشور دنبال شود، ارتقای اطلاعات دامپزشکی و انتقال این اطلاعات است، اظهار داشت: متاسفانه در بعضی موارد ازجمله «نازک» ما گونه هایی که در طبیعت هستند را از دست می دهیم. تلاش می نماییم تا به دانش لازم برای باروری و زادآوری این گونه ها دست یابیم و این فرصت را از آنها نگیریم.

منتظمی ضمن اشاره به ضروت کاسته شدن بین زمان وقوع صدمه تا رسیدن گونه به مراکز درمانی، اظهار نمود: برای رسیدن نیروها به پلنگ صدمه دیده حدود پنج ساعت مسافت با خودرو طی شد و نیروهای ما هم برای رسیدن به او حدود سه ساعت پیاده روی در نقاط صعب العبور کردند. باید از ظرفیت سایر دستگاه ها هم استفاده گردد.

منتظمی در انتها اظهار داشت: به استان ها تاکید کرده ایم که جز در موارد خاص گونه ای را به تهران منتقل نکنند همینطور ما نیازمند پایش جدی در حوزه طعمه و پلنگ در کشور هستیم تا این موضوعات را صدمه شناسی نماییم.

منبع:

1399/10/20
22:39:28
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: اقلیم , پزشك , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است