در آیین اختتامیه رویداد بین المللی كلیماتون ۲۰۲۰ مطرح شد؛

لزوم تداوم نگاه ایده محور در پایتخت

لزوم تداوم نگاه ایده محور در پایتخت

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش ها وضعیت گرمایش زمین و تغییرات اقلیم و ذوب شدن یخ های قطبی بسیار تامل برانگیز است و متأسفانه ایران یکی از قربانیان اصلی تغییرات اقلیمی است که ابعاد آن هنوز به صورت کامل بررسی نشده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، شینا انصاری در آیین اختتامیه رویداد بین المللی کلیماتون ۲۰۲۰ و اعلام طرح های برگزیده محیط زیستی در این رویداد ضمن اشاره به استقبال علاقه مندان محیط زیست برای حضور در کارگاه های تخصصی این رویداد بین المللی با عنایت به شرایط ویژه انتشار کرونا در کشور اظهار داشت: این رویداد یک رخداد بین المللی در زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی است که در اغلب کشورها در حال اجراست و سال جاری شهرداری تهران برای سومین سال، مبادرت به برگزاری آن و در این خصوص از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره برده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه کرد: با عرضه ایده های بکر، کاربردی و نوآورانه برای رفع مشکلات محیط زیستی می توانیم قدم های اولیه را برداریم. بی گمان نمی توان عملکرد و برنامه ریزی مدیریت شهری را بدون توجه به مبحث کاهش گازهای گلخانه ای و سازگاری با اثرات تغییراقلیم و تاب آوری شهرها در نظر گرفت.

انصاری افزود: این برنامه شهرمحور فرصتی برای خلق ایده های محلی به منظور رفع و یا کاهش چالش های مشترک آب و هوایی فراهم می آورد. گرچه پیچیدگی شهرها و تمایزات موجود بین شهرهای مختلف، کار جست وجوی راهکارهای موثر برای رفع مسائل را به امری پرچالش و هراس انگیز برای سیاستگذاران، طراحان و ساکنان شهرها بدل ساخته است، با این وجود حرکت در راه بهبود کیفیت زیست پذیری شهرها همچون ضروریاتی است که برای کاهش تبعات و نتایج آتی ناگزیر باید در آن گام نهاد. مسیری که مهم ترین مولفه آن درک این حقیقت است که انسان شهرنشین برغم دستاوردهای شگرف خویش نیازمند برقراری ارتباطی تنگاتنگ با طبیعت و تبعیت از نظام حاکم بر آن هست.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به آخرین گزارشی که روز دوشنبه این هفته در مجله علمی کریسوفر انتشار یافت، اشاره نمود و اظهار داشت: روند از دست رفتن یخ های زمین با بدترین سناریوی کمیته بین دولتی تغییرات آب و هوایی که مهم ترین نهاد آب و هوایی در جهان است، مطابقت دارد. بر طبق این گزارش زمین حدود ۲۸ تریلیون تن یخ بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۷ از دست داده است و محققان این تحقیق برآوردکرده اند که حدود دو سوم از یخ های ذوب شده به علت گرمایش اتمسفر و حدود یک سوم به علت گرم شدن دریاها بوده است.

به نظر می رسد که سرعت تبعات تغییرات آب و هوایی بسیار بیشتر از چیزی است که همه تصور می کنند و هم اکنون گرمایش زمین بعنوان مهم ترین و بزرگترین معضل محیط زیستی پیشروی جامعه بشری مطرح است.

به گفته وی متأسفانه ایران هم یکی از قربانیان اصلی تغییرات اقلیمی است که ابعاد آن هنوز به صورت کامل بررسی نشده است. ازاین رو برگزاری این گونه رویدادها و کوشش برای اثربخش بودن آنها در مدیریت شهری بسیار امیدبخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری در انتها با اشاره به اینکه این رویداد یک برنامه شهر محور است، تصریح کرد: با تداوم نگاه ایده محور موجود و فراهم کردن زیرساخت های لازم به منظور بهره گیری مطلوب از طرح های پیشنهادی در مدیریت شهری، ضمن هویت بخشیدن به رویدادهای بین المللی، از راه آن می توان به حل مسائلی که گرمایش جهانی را تشدید می کنند و پیشگیری از نتایج ناشی از تغییرات اقلیمی کمک کرد.

منبع:

1399/11/09
12:27:58
0.0 / 5
1174
تگهای خبر: آب , اقلیم , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است