آلایندگی شدید یكی از پالایشگاه های عسلویه به سبب قطعی برق!

آلایندگی شدید یكی از پالایشگاه های عسلویه به سبب قطعی برق!

بوشهر گفته می شود آلودگی شدید هوای ناشی از فلرینگ با بار آلودگی فراوان در روز چهارشنبه در عسلویه به سبب مشکلات فنی ناشی از قطع و نوسان برق بوده است.


فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص می گوید: متاسفانه به سبب مشکل فنی که ظاهرا به سبب نوسان و قطع برق صورت گرفت یکی از پالایشگاه های منطقه خاموش و اشکالات فنی سبب فلرینگ با بار آلودگی فراوان و ایجاد آلودگی شدید هوا در عسلویه شد که با تلاش پالایشگاه مذکور مشکل رفع و فعالیت پالایشگاه عادی گردید.
وی همین طور اظهار داشت: پالایشگاه های منطقه باید تدابیر فنی لازم را در جهت پیش گیری از وقوع اینطور حوادث و اشکالات فنی به کار گیرند و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص پیگیری و در صورت هر گونه کوتاهی از طرف پالایشگاه ها مراتب را وفق قوانین و مقررات پیگیری خواهدنمود برای اینکه ایجاد آلودگی هوا طبق قانون هوای پاک غیر قانونی و جرم تلقی شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر، قلی نژاد اظهار نمود: وفق مصوبه هیات دولت وزارت نفت مکلف به ساماندهی فلرها در منطقه ویژه اقتصادی پارس است که سازمان حفاظت محیط زیست بر این مساله نظارت خواهد نمود.
گفتنی است با پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست کارگروه ملی کاهش آلودگی های زیست محیطی عسلویه و کنگان با تصویب هیات دولت تشکیل و طرح کاهش آلودگی های محیط زیست منطقه در آبان ۹۹ به تصویب هیات دولت رسیده است.1399/11/10
23:55:57
0.0 / 5
1076
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است