سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش ارتفاع موج تا ۳ متر

افزایش ارتفاع موج تا ۳ متر

سازمان هواشناسی کشور با صدور دو هشدار از افزایش ارتفاع موج در دریای خزر، دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز آگاهی داد و نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی سفارش کرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از روز چهارشنبه (۶ اسفند ماه) تا روز جمعه (۸ اسفند ماه) افزایش تلاطم و ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر و در نواحی فراساحل گاهی تا ۴ متر در شمال کشور دور از انتظار نیست.

این شرایط در مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود. بنا بر این احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، لطمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی سفارش کرده است که تفریحات آبی، شنا، تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی در این بازه زمانی ممنوع شود. محدودیت در فعالیت فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی خصوصاً فراساحل از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی کشور همین طور با صدور هشداری زرد رنگ از افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در جنوب کشور آگاهی داده است.

بر این اساس این شرایط طی امروز (۶ اسفند) در خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و تنگه هرمز و طی روز جمعه (۸ اسفند) در خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

در ادامه هشدار سازمان هواشناسی آمده است که طی روز شنبه (۹ اسفند) نیز خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و دریای عمان و طی روز یکشنبه (۱۰ اسفند) خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مواج و متلاطم خواهد بود.

از این رو احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، لطمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود دارد.

ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و محدودیت در فعالیت فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی خصوصاً فراساحل ازجمله سفارش های سازمان هواشناسی است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/12/07
12:28:05
0.0 / 5
1085
تگهای خبر: آب , دستگاه , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است