هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص ۱۰۹ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز سه شنبه با میانگین ۱۰۲ در وضعیت ناسالم به ثبت رسید، عنوان کرد: میانگین شاخص کیفی هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز با عدد ۱۰۹ همچنان بر مدار (نارنجی) و برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی اضافه کرد: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۱، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۲، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۴، خیابان پروین با شاخص ۱۰۷، کردآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۱۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط ۹ زیست اصفهان اضافه کرد: شاخصهای کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۸۴، رهنان با میانگین ۸۳، خیابان رودکی با میانگین ۸۰، خیابان فرشادی با میانگین ۸۹، میدان فیض با میانگین ۹۸ و کاوه با میانگین ۹۳ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
صادقیان با اشاره به اینکه امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۷۰ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد، اظهار داشت: شاخصهای هوا در دو شهر مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۹۲ و ۶۶ در وضعیت قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/02/22
12:42:58
5.0 / 5
585
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است