مقامات كالیفرنیا در جست و جوی عامل حمله به ده ها پلیكان قهوه ای

مقامات كالیفرنیا در جست و جوی عامل حمله به ده ها پلیكان قهوه ای

حمله به ده ها پلیکان قهوه ای باعث شکستن بال های این پرندگان شده و الان مقامات محلی تحقیقاتی را در این حوزه شروع کرده اند تا بفهمند که عامل این آسیبهای شدید انسان بوده است یا نه؟


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مسؤلان می گویند: از اکتبر سال گذشته بیشتر از ۳۰ پرنده مصدوم و زخمی در خط ساحلی اورنج کانتی پیدا شده است.
به قول مرکز حفاظت از تالاب ها و حیات وحش اورنج کانتی، از این تعداد ۲۲ پرنده گرفتار چندین شکستگی و بیرون زدگی استخوان بودند.
این گزارش حاکیست هر ۲۲ پرنده را برای آن که کم تر درد بکشند، به مرگ آرام کشته اند.
الیزابت وود، دامپزشک اظهار داشت: این صدمه دیدگی ها بسیار جدی است و احتیاج به عمل جراحی فوری و مراقبت های طولانی دارد.
وود اضافه کرد: یکی از پلیکان ها را مستقیم به بخش جراحی های فوری فرستادیم تا زخم بازش از تمام آلودگی ها پاک شود. استخوان از پوستش بیرون زده بود و بالش کاملا پیچیده و کج شده بود.
او افزود که مطمئن نیست این صدمه ها عمدی وارد شده یا نه، اما برای «شکستن» استخوان بازوی این پرنده نیروی بسیار زیادی لازم است.
کاپتان پتریک فوی، از بخش اعمال قانون شیلات و حیات وحش آن ایالت هم در مصاحبه با لس آنجلس تایمز اظهار داشت: هنوز هیچ مظنون، شاهد یا مدرکی جز خود این پرنده های زخمی نداریم. آیا اشخاصی این پلیکان ها را گرفته اند و به عمد زخمی و سپس رها کرده اند؟ چطور پلیکان ها را گرفته اند؟... از کجا گرفته اند؟ انگیزه شان از زخمی کردن این پرندگان چه بوده است؟ هنوز چیزی نمی دانیم.
او افزود که به مقامات مرکز مراقبت اطلاع داده اند که شخصی در این ماجرا دست داشته است هرچند در مورد انجام تحقیقات عملی در اینباره توضیحی نداد.
او اظهار داشت: تحقیق درباره صدمه دیدگی پلیکان ها جزو اولویت ها است و مردم را تشویق کرد که اطلاعات شان را در اختیار سازمان شیلات و حیات وحش قرار دهند.
درمان پلیکان بال شکسته ماه ها وقت می برد و ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه دارد.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پلیکان های قهوه ای که جزو گونه های در معرض تهدید یا خطر انقراض نیستند، زمستان ها به کالیفرنیا می آیند و مطابق قانون پیمان پرندگان مهاجر، تحت حفاظت قرار دارند.
منبع:

1400/04/01
11:07:00
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است