با همكاری مشترك سازمان ملل متحد و ایران

كارگاه بین المللی كاربردهای فناوری فضایی برای مدیریت خشكسالی، سیل و منابع آب

كارگاه بین المللی كاربردهای فناوری فضایی برای مدیریت خشكسالی، سیل و منابع آب

به گزارش لوازم حیوان خانگی با همکاری مشترک دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (UNOOSA) و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کارگاه آموزشی بین المللی کاربردهای فناوری فضایی برای مدیریت خشکسالی، سیل و منابع آب به صورت مجازی از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ به میزبانی سازمان فضایی ایران در تهران برگزار می گردد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در کارگاه مذکور، نقش فناوری های فضایی در شناسایی و پایش اثرات تغییر شرایط اقلیمی- همچون شروع خشکسالی، جاری شدن سیل و به صورت کلی شرایط منابع آب در نتیجه تغییرات اقلیم جهانی بخصوص در مقیاس بین المللی و منطقه ای مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین، مباحث کارگاه در رابطه با اهداف توسعه پایدار (SDGs) خواهد بود. بنابراین، اهداف اصلی کارگاه آموزشی، ارتقای تحقیقات مشترک، شناسایی چالش ها و عرضه سفارش هایی برای بهبود تلاشهای منطقه ای در جهت مدیریت بلایا و مقابله با شرایط اضطراری است.
اهداف خاص این کارگاه عبارتند از:
• معرفی آخرین کاربردهای فناوری های فضا-پایه برای مدیریت منابع طبیعی، محیط زیست و همینطور مدیریت بلایا، بخصوص برای خشکسالی، سیل و منابع آب؛
• ارتقاء تبادل بیشتر تجربیات درمورد پروژه های کاربردهای فضا-پایه در ارتباط با منابع آب در مقیاس ملی و یا منطقه ای؛
• تشویق به همکاری بیشتر میان ذینفعان مدیریت بلایا به منظور ارتقاء مشارکت در منطقه؛
• تبیین سفارش ها و یافته هایی برای دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد بعنوان کمک به این دفتر در ایجاد مشارکت برای تقویت و عرضه ظرفیت سازی در سنجش از دور ماهواره ای و سایر فناوری ها برای کاهش و مدیریت ریسک بلایا.
نتایج مورد انتظار از این کارگاه عبارتند از "توصیه ها و یافته هایی درمورد استفاده از فناوری فضایی در جهت منفعت شرکت کنندگان در کارگاه"، "تسهیل در مشارکت بین کشورهای منطقه و شبکه های بین المللی"، "تعریف نقشه راه برای رسیدگی به مسائل و نگرانی های شناسایی شده در خلال کارگاه" و "پرورش ایده های پروژه ها و تحقیقات آزمایشی برای تقویت همکاری ها در سطح منطقه".
به نقل از سازمان فضایی ایران، این کارگاه مناسب برای متخصصان مدیریت بلایا، کارشناسان فنی، محققان و مربیان موسسات بین المللی، منطقه ای، ملی و محلی، موسسات آکادمیک، آژانس های توسعه دو جانبه و چند جانبه، سازمان های غیردولتی (NGO) و همینطور برای صنایع خصوصی طراحی شده است. بنابراین با هدف فراهم آمدن فرصتی برای تبادل نظر و تقویت شبکه ها و مشارکت ها در برای کمک به استفاده حداکثری از راهکارهای فناوری فضا-پایه برای مدیریت خشکسالی، سیل و منابع آب، از متخصصان و کارشناسان این حوزه دعوت بعمل می آید.
متقاضیان باید دارای مدرک دانشگاهی و دارای تجربه کاری حرفه ای و به خوبی تثبیت شده در زمینه های در رابطه با مبحث کارگاه باشند. همینطور متقاضیان بایستی در سمت های مدیریتی، تصمیم گیری، فنی یا دانشگاهی شاغل در سازمان های دولتی، نهادهای ملی، منطقه ای و بین المللی، دانشگاه ها، سازمان های غیردولتی یا صنایع خصوصی باشند که مسئولیت اجرای برنامه ها یا پروژه ها در زمینه های در ارتباط با موضوعات کارگاه را برعهده دارند.
این کارگاه تنها به زبان انگلیسی برگزار می گردد و علاقه مندان به حضور در آن می توانند جهت ثبت نام به صورت آنلاین اینجا را کلیک کنند. متقاضیان، در صورت تمایل به ایراد سخنرانی حداکثر تا روز چهارشنبه، مورخ ۲۳ تیر ۱۴۰۰ مهلت دارند فرم درخواست تکمیل شده خویش را به همراه خلاصه مقاله به صورت آنلاین ارسال نمایند. آخرین فرصت ثبت نام برای سایر شرکت کنندگان روز یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ است.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۵۳۸۹۱۶ (مرکز روابط و همکاریهای بین المللی سازمان فضایی ایران) تماس بگیرید.
منبع:

1400/04/02
18:58:59
5.0 / 5
545
تگهای خبر: آب , آموزش , اقلیم , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است