مدیركل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری اعلام كرد؛

خرید و توزیع آبگرمکن های خورشیدی در چهارمحال و بختیاری

خرید و توزیع آبگرمکن های خورشیدی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از خرید و توزیع آبگرمکن های خورشیدی در استان آگاهی داد و اظهار داشت: خانوارهای جنگل نشین در این طرح تحت پوشش قرار داده می شوند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، سید اسماعیل صالحی ظهر پنج شنبه در آیین افتتاح و بهره برداری پروژه نصب آبگرمکن خورشیدی (طرح جایگزینی سوخت فسیلی) گفت: روستای «سرپیر» بخش گندمان تنها روستای جنگلی شهرستان بروجن و یکی از روستاهای هدف برای توزیع و نصب آبگرمکن خورشیدی در امتداد حفاظت و احیای منابع طبیعی و جلوگیری از قطع درختان است.
وی اظهار داشت: در این روستا ۶ دستگاه آبگرمکن نصب شده که تقریباً آب گرم ۱۲ خانواده را تامین می کنند.
صالحی گفت: برمبنای تحقیقاتی که انجام شده بطور متوسط در سال، هر خانوار حدود ۲۰ مترمکعب چوب موردنیاز خودرا از جنگل های استان تامین می کند که معادل ۱۲ اصله درخت است که با اجرای طرح توزیع و نصب آبگرمکن های خورشیدی این خانواده ها بوسیله انرژی خورشید آب گرم موردنیاز خودرا تامین می کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که ارزش هر درخت ازنظر زیست محیطی بالای یک میلیارد تومان است اضافه کرد: برای تامین این آبگرمکن های خورشیدی یک میلیاردریال اعتبار هزینه شده که با تخصیص این اعتبار سطح تحت حفاظت استان و احیای مناطق جنگلی ۹۰۰ هکتار افزایش می یابد.
صالحی افزود: ازجمله کارهایی که مورد تاکید و هدف این اداره کل است تامین اعتبار، خرید و توزیع بیشتر آبگرمکن ها و پوشش بیشتر خانوارهای جنگل نشین در این خصوص است.
استفاده از انرژی خورشیدی بسترساز حفاظت از منابع طبیعی
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی هم در آیین افتتاح و بهره برداری طرح جایگزینی سوخت فسیلی و توزیع و نصب آبگرمکن خورشیدی در روستای جنگلی «سرپیر» اظهار داشت: در یک سال قبل اقدامات بسیار خوبی در این عرصه از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان صورت گرفته است.
حجت الاسلام امیرقلی جعفری اظهار داشت: توزیع آبگرمکن خورشیدی و استفاده از انرژی پاک خورشیدی در مناطق جنگلی منجر به حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از قطع درختان جنگلی خواهد شد.
وی اظهار داشت: امیدواریم اینگونه اقدامات در امتداد حفاظت از عرصه های طبیعی ادامه پیداکرده تا درنهایت شاهد حفظ این منابع خدادادی و رسیدن به توسعه پایدار در استان باشیم.
این مراسم با حضور نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، فرماندار بروجن و رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرکرد، مسئولان استانی و مردم محلی انجام شد.
«سرپیر» روستایی از توابع بخش گندمان شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان است.


منبع:

1400/06/12
17:16:06
5.0 / 5
667
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است