مدیركل محیط زیست چهارمحال و بختیاری:

تامین حقابه تالاب های چهارمحال و بختیاری

تامین حقابه تالاب های چهارمحال و بختیاری

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به خشک سالی های اخیر، اظهار داشت: تالاب های استان با مسئله خشکی و بی آبی مواجه نمی باشند و حق آبه تالاب ها تامین شده است.احمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه بارندگی در چهارمحال و بختیاری ۳۴ درصد کم شده است، اظهار نمود: بیشترین تالاب های این استان در شهرستان «بروجن» قرار دارد که سال قبل خشک ترین منطقه استان معرفی گردید.
وی با اشاره به مدیریت آب در استان، عنوان کرد: این مساله بصورت مدیریتی با روش های سازگاری با کم آب و خشکسالی رفع شد تا حق آبه داران «چغاخور» و تالاب گرفتار لطمه نشوند.
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اعلان اینکه حق آبه تالاب «چغاخور» و «گندمان» حفظ شده است، افزود: تالاب «چغاخور» بهار امسال ۶۵ درصد آب گیری شد و هم اکنون حق آبه زیست محیطی را دارد.
احمدی به وضعیت تالاب های فصلی اشاره نمود و اظهار داشت: خشکسالی های سال قبل مدیریت شده است و مشکل بی آبی در تالاب های استان وجود ندارد.
لانه گزینی ۳۰ هزار قطعه پرنده در چهارمحال و بختیاری
وی با اعلان اینکه شش تالاب در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اضافه کرد: کوچ پرندگان به استان در دو فصل بهار و زمستان است که این زمان تالاب ها در اوج آبگیری هستند.
مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری به همکاری جوامع محلی در حفاظت از پرندگان مهاجر اشاره نمود و افزود: ۴۵ گونه پرنده مهاجر و بومی در استان وجود دارد.
احمدی اشاره کرد: ۳۰ هزار قطعه پرنده بومی در کنار تالاب های چهارمحال و بختیاری لانه گزینی کرده است.
بنابراین گزارش، تالاب بین المللی چغاخور از سال ۸۹ به فهرست تالاب های بین المللی کشور اضافه شده و جزو تالاب های کنوانسیون رامسر قرارگرفته است.
این تالاب در هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است.


منبع:

1400/06/17
12:36:30
5.0 / 5
493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است