رئیس سازمان جنگل ها و مراتع:

جنگل های مازندران مجهز به پایگاه اطفای هوایی حریق می شود

جنگل های مازندران مجهز به پایگاه اطفای هوایی حریق می شود

رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلان اینکه برای ایجاد پایگاه هوایی اطفای حریق در جنگل های مازندران تفاهمنامه امضاء کردیم، تامین بالگرد را از نیازهای این پایگاه برشمرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، مسعود منصور پیش ازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلان اینکه استحقاق منابع طبیعی و محیط زیست برای برخورداری از منابع بودجه ای کشور بیش از وضعیت موجود است، اضافه کرد: هرچند امسال از نظر تصویب اعتبارات نسبت به سال قبل با رشد مواجه بودیم و امیدواریم، تخصیص اعتباری لازم نیز داشته باشیم.
وی گفت: به جهت اینکه امر پیشگیری را تقویت نماییم باید اعتبارات سازمان رشد یابد.
وی با عنوان این که آبخیزداری برای حفظ آب و خاک امری مهم می باشد، افزود: تا حالا ۳۱ میلیون هکتار از عرصه های طبیعی کشور تحت پوشش عملیات آبخیزداری قرار گرفتند که نسبت ۱۲۵ میلیون هکتار عرصه کشور که در معرض فرسایش آبی و خاکی است، ناچیز محسوب می شود.
منصور تصریح کرد: با سه اقدام شامل راه اندازی سدها، بندها و نهالکاری، توسعه جنگل کاری، و غیره تلاش می نماییم روند فرسایش را کاهش و اثراث مخرب سیل را کاهش دهیم.
رئیس سازمان جنگلها اشاره کرد: تزریق آب به سفره ها و نگهداشت آن باتوجه به گستره زیاد، بهترین روش برای حفظ آب و خاک بشمار می رود و امیدواریم مسئولان و خیران در این راستا مشارکت لازم داشته باشند.
وی درباره احیای قنات ها نیز اظهار داشت: ۳۸ هزار و ۵۰۰ رشته قنات متأثر از اقدامات آبخیزداری بوده و در سال قبل هزار و ۸۰۰ رشته قنات احیا شدند و برخی قنات که بیش از دو دهه کم آب یا بی بودند، احیا شدند و شاهد مهاجرت معکوس مردم به روستاها بودیم.
منصور درباره ایجاد پایگاه اطفای حریق در جنگل های شمال با اعلان اینکه این پایگاه درگرگان وجود دارد، اظهار داشت: برای ایجاد پایگاه اطفای حریق در مازندران نیز امروز توافق صورت گرفت.
وی با اعلان اینکه برای ایجاد پایگاه مشکل اساسی نداریم، بالگرد را همچون نیازهای پایگاه ها برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سازمان مدیریت بحران، روند تامین و مدیریت دهی بالگردها تقویت شود.
رئیس سازمان جنگلها با اشاره به کمبود جنگلبان اظهار داشت: مهمتری از کمبود نیرو، وضعیت استخدامی آنان مهمست برای اینکه حالا وابسته به طرح ها هستند و و وقتی تخصیص طرح گرفتار مشکل شود، این افراد نیز گرفتار مشکل خواهند شد.
منصور تصریح کرد: تقاضای اول ما این است که وضعیت استخدامی جنگلبانان موجود تقویت و نسبت به رفع کمبودها اقدام گردد.

1400/07/27
10:07:21
5.0 / 5
426
تگهای خبر: آب , جنگل , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است