شاخص هوای اصفهان در ۸ منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۸ منطقه قرمز و نارنجی است

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز در ۸ منطقه وضعیت ناسالم را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امروز میانگین شاخص هوای اصفهان ۱۰۱ و ناسالم برای گروههای حساس است، عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۱۵، انقلاب با شاخص ۱۱۰، باهنر با شاخص ۱۰۹، خرازی با شاخص ۱۱۹، کاوه با شاخص ۱۰۷ و میرزا طاهر با شاخص ۱۱۳ ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) و در خیابان های پروین و جِی به ترتیب با شاخص ۱۵۶ و ۱۸۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۹۲، رهنان با شاخص ۷۷، فرشادی با شاخص ۹۵، فیض با شاخص ۷۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۸ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۰۶ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۹ و مبارکه با شاخص ۵۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/29
14:44:42
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است