جاده‎ های جزیره استرالیایی با کوچ سالیانه خرچنگ ها سرخ رنگ شد

جاده‎ های جزیره استرالیایی با کوچ سالیانه خرچنگ ها سرخ رنگ شد

لوازم حیوان خانگی: این روزها کف اغلب جاده ها و مسیرها در جزیره ˮکریسمسِˮ استرالیا به سبب کوچ سالیانه خرچنگ های بومی سرخ رنگ می شود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اینگونه از خرچنگ ها که تنها در این جزیره استرالیا زندگی می کنند هر سال در ماه های اکتبر و نوامبر یعنی فصل بارندگی از جنگلها خارج شده و برای جفت گیری و تخم گذاری روانه سواحل اقیانوس هند می شود.
سرعت حرکت خرچنگ ها به ماه بستگی دارد و بطور معمول نرها زودتر از ماده ها به ساحل می رسند و این کوچ حدود یک هفته طول می کشد.
باتوجه به اینکه این خرچنگ ها هنگام کوچ از مکان های تردد انسان نظیر پل و جاده ها نیز می گذرند و این مسئله منجر به کشته شدن تعداد زیادی از آنها می شود و به همین خاطر در سالهای اخیر تمهیداتی برای کاهش تلفات آنها هنگام کوچ اتخاذ شده است. از این میان می توان راه اندازی پل های مخصوص عبور خرچنگ ها یا بستن موقت راه ها و گذرگاه ها را نام برد.
به گزارش یورونیوز، این جانور همه چیزخوار بطور طبیعی شکارچی و رقیبی ندارد و تعدادش ۴۳ میلیون تخمین زده می شود. با این وجود در سالهای اخیر با ورود ناخواسته گونه ای از مورچه های آفریقایی که به جمعیت این خرچنگ ها لطمه می زند، حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون از این خرچنگ ها از بین رفته اند.
منبع:

1400/08/30
11:48:13
5.0 / 5
457
تگهای خبر: بارندگی , جانور , جنگل , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است