معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

نیروگاه تبریز کمترین هزینه ای برای کاهش آلایندگی انجام نداده است

نیروگاه تبریز کمترین هزینه ای برای کاهش آلایندگی انجام نداده است

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: نیروگاه تبریز کمترین هزینه ای برای کاهش آلایندگی نکرده و با سوءاستفاده از نیاز استان به برق، دراین زمینه سهل انگاری کرده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، جواد رحمتی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آذربایجان شرقی، تاکید کرد: وظایف دستگاهها در زمینه مدیریت بحران، تعریف شده است و دستگاه های مسئول باید در طول سال آمادگی مواجهه با بحران ها را داشته باشند.
وی با اشاره به این که بروکراسی اداری در روند پیشگیری و مدیریت بحران یکی از لطمه های این حوزه است، اظهار داشت: وزارت کشور و استانداری ها، مسئولیت اصلی را در مدیریت بحران ها دارند و باید اختیارات و اعتبارات کافی در اختیار داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی درباب تمهیدات صورت گرفته برای تامین برق در فصل زمستان، اظهار داشت: تمام تلاش خودرا می نماییم که تولید برق در استان گرفتار وقفه نشود و از دستگاه های مسئول هم انتظار همکاری را داریم.
وی با اشاره به کاهش سهمیه گاز نیروگاه ها و لزوم استفاده از سوخت جایگزین، اظهار داشت: ابلاغیه های لازم برای ذخیره سازی گازوئیل به نیروگاه ها داده شده، اما برخی نیروگاه ها مانند نیروگاه تبریز امکان استفاده از این سوخت را ندارند.
رحمتی با انتقاد از مدیریت نیروگاه تبریز به خاطر بی توجهی به موضوع کاهش آلایندگی یا ایجاد امکان استفاده از گازوئیل در این نیروگاه، اظهار داشت: نیروگاه تبریز کمترین هزینه ای برای کاهش آلایندگی نکرده و با سوءاستفاده از نیاز استان به برق، دراین زمینه سهل انگاری کرده است که باید پاسخگو باشد.
وی در عین حال بر استمرار اقدامات گذشته برای کاهش آلودگی هوا همچون طرح های ترافیکی و محدودیت فعالیت صنایع آلاینده تاکید کرد و اظهار داشت: آلودگی هوا یک پدیده دنباله دار است و در طول سال باید از طرف دستگاه های مسئول پیگیری شود تا شاهد وضعیت بحرانی نباشیم.


منبع:

1400/09/14
22:34:33
5.0 / 5
293
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است