مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاكید كرد

ضرورت ارزیابی اثرات توسعه مترو بر منابع آب زیرزمینی

ضرورت ارزیابی اثرات توسعه مترو بر منابع آب زیرزمینی

لوازم حیوان خانگی: مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: در زمینه توسعه شهری دغدغه های مختلفی وجود دارد که با اهمیت ترین آنها موضوع منابع آبی است و باید اثرات توسعه مترو بر منابع آب زیرزمینی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا شینا انصاری در نشست بررسی گزارش مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی خطوط جدید مترو تهران که با حضور شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، نمایندگان سازمان بوستان ها و فضای سبز، کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، معاونت فنی عمرانی، اساتید فن و صاحب نظر در زمینه ارزیابی اثرات محیط زیستی و شرکت مهندسین مشاور برگزار شد، با اشاره به این که «توسعه خطوط مترو» موضوعی بسیار حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: در کمیته فنی غربالگری پروژه ها در سال قبل مصوب شد که برای خطوط جدید مترو مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی صورت گیرد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اضافه کرد: با وجود اینکه طبق اعلام سازمان حفاظت محیط زیست، توسعه خطوط مترو مشمول مطالعات ارزیابی نیست ولی برمبنای تصمیم کمیته فنی غربالگری شهرداری تهران، شرکت راه آهن شهری تهران ملزم شد که برای چهار خط جدید ۸ و ۹ و ۱۰ و ۱۱ مترو مطالعات ارزیابی اثرات را انجام دهد.

وی اشاره کرد: در زمینه توسعه شهری دغدغه های مختلفی وجود دارد که با اهمیت ترین آنها موضوع منابع آبی است که در ارتباط با پروژه مذکور، باید اثرات توسعه مترو بر منابعی چون قنوات، آبخوان ها و سفره های آب زیرزمینی مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا با تحلیل اثرات و راهکارهای مدیریتی بتوان به توسعه مورد نظر با حداقل عوارض محیط زیستی دست یافت.

انصاری در آخر اشاره کرد: اقدام دیگری که در دستور کار اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران قرار دارد، راه اندازی سامانه ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه های شهری است. با این هدف که پیش از اختصاص بودجه به پروژه های شهری، آن پروژه حتما از منظر اثرات محیط زیستی بررسی و پیش از اجرا و در مرحله امکان سنجی، مطالعات محیط زیستی صورت بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در نشست مذکور، مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی خطوط ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ به تفکیک ارائه شد و مورد بررسی و تحلیل کارشناسی قرار گرفت.

منبع:

1400/10/12
13:50:08
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آب , ارزیابی , حفاظت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است