هوای اصفهان و 2 شهر مجاور قابل قبول است

هوای اصفهان و 2 شهر مجاور قابل قبول است

به گزارش لوازم حیوان خانگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 89 وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۹۶، استانداری و میرزا طاهر با شاخص ۹۵، انقلاب با شاخص ۹۴، باهنر با شاخص ۱۳۳، جِی و پروین با شاخص ۸۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۰۰، رودکی با شاخص ۸۵، رهنان با شاخص ۸۱، فرشادی با شاخص ۷۱، فیض با شاخص ۶۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۴ در وضعیت قابل قبول است.
او اشاره کرد: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه خیابان های باهنر و کاوه به ترتیب با ۱۰۲ و۱۱۴ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۲ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۵ و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز جمعه به تدریج تا اواسط هفته جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم می شود و دما تا فردا افت محسوس بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد دارد که در این شرایط انتظار می رود از روز شنبه غلظت آلاینده های جوی در کلانشهر اصفهان افزایش یابد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/08
20:25:30
5.0 / 5
273
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است