رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

قبل از وقوع بحران به فکر چاره باشیم

قبل از وقوع بحران به فکر چاره باشیم

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: الگوی کاهش خطرپذیری شهر تهران برای تمام کشور قابل استفاده می باشد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در نشست مشترک با علی نصیری - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران - که به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به درستی مسیر انتخاب شده برای اجرای برنامه کاهش خطرپذیری شهر تهران در طرح جامع مدیریت بحران این شهر اظهار داشت: تجربیات ما در اجرای طرح جامع در پژوهشکده سوانح طبیعی دستاوردی عالی داشته است و در یک بازه زمانی دو ساله اسنادی عالی برای کشور طراحی و تدوین شد.

وی با اعلان اینکه در نگارش و تدوین این اسناد از تمام تخصص ها استفاده شد، اظهار داشت: خوشبختانه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران هم مسیر درستی را انتخاب نموده است. وقتی مقرر است یک سند برای شهر تهران انتخاب و تدوین شود، این مساله هم پیچیدگی کار را می رساند و هم الگویی که از دل شهر تهران بیرون می آید، برای کل کشور قابل تعمیم است.

معاون رئیس جمهوری افزود: به هر حال همه معضلات موجود در بخش مدیریت بحران را می توان به صورتی در شهر تهران مشاهده کرد، بدین جهت معتقدم که خروجی کار می تواند الگویی مناسب جهت استفاده در کل کشور باشد.

سلاجقه با اعلان اینکه در طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران موضوع پیشگیری بعنوان اساس کار انتخاب شده است، اظهارکرد: این مساله بسیار اهمیت دارد و خوشبختانه مورد توجه نیز قرار گرفته است. همیشه گفته ام کاش اسم سازمان مدیریت بحران به مدیریت پیش گیری از مخاطرات کشور تغییر پیدا می کرد. ما منتظریم بحران اتفاق بیفتد تا بعد آغاز به هزینه نماییم، در صورتیکه باید پیش از وقوع بحران به فکر چاره و کاهش لطمه ها باشیم اما متاسفانه کمترین هزینه را در بخش پیشگیری انجام می دهیم.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از دستاوردها و تجربیات دیگر سازمان ها در حوزه شناخت مخاطرات اظهار داشت: در بخش اول باید مخاطرات اولویت بندی شود، بعد فراخوان اجرای کار مطابق با اولویت های مشخص شده صادر شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: سطح مبادرت به طور کامل بستگی به نوع مخاطره دارد یعنی شما هم باید به سطح اثر و هم به جمعیت در معرض خطر نگاه کنید و همه اینها را در ارتباط با نوع مخاطره لحاظ کنید. برمبنای این سه موضوع، سطح عمل متفاوت می شود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا برنامه پیشگیری و کاهش خطرپذیری شهر تهران بعنوان یکی از برنامه های طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران است که در نشست مذکور بخش های مختلف آن شامل روش شناسی ارزیابی خطر، ابزارهای ارزیابی ریسک، رویکرد ارزیابی خطر، نحوه گردآوری داده ها و شناخت وضعیت موجود در بخش های مختلف اجتماعی، اقصادی، فرهنگی و آموزشی، میزان لطمه پذیری و تاثیرپذیری شهر از مخاطرات مختلف، اولویت بندی مخاطرات و دیگر موضوعات مرتبط ارزیابی و کلیات طرح تایید شد.
1400/11/19
12:34:27
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است