معاون استاندار اصفهان:

دریچه های سد زاینده رود از امشب بسته می شود

دریچه های سد زاینده رود از امشب بسته می شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان اظهار داشت: با اتمام توزیع ۱۰ روزه آب برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق، خروجی سد زاینده رود از امشب کاسته می شود.مهران زینلیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: برغم تمایل مان به تداوم جریان زاینده رود در شهر اصفهان، اما با عنایت به این که ذخیره آب پشت سد محدود است امکان رهاسازی و تداوم جریان زاینده رود نیست.
وی اضافه کرد: برای این منظور حتی شب گذشته جلسه ای با نمایندگان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای و کشاورزان برگزار شد اما وضعیت ذخیره سد اجازه رهاسازی آب برای مدت بیشتر را نمی دهد و ازاین رو با اتمام توزیع ۱۰ روزه آب برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق اصفهان، خروجی سد زاینده رود از امشب کاسته می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان تصریح کرد: در اینباره حتی طبق روندی که باید سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان به توافق برسند و سپس آب منطقه ای تأیید کند، این اتفاق نیافتاد و به بیان دیگر شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی که دو ارگان تخصصی هستند جریان دائمی را تأیید نکردند، در حالیکه ما با عنایت به فرونشست زمین در اصفهان، محیط زیست و نشاط مردم مایل بودیم آب رهاسازی شود اما آبی پشت سد نیست.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، پیش از این عضو هیئت مدیره صنف کشاورزان اصفهان در مصاحبه با این خبرگزاری گفته بود که با عنایت به این که کشت سال جاری کشاورزان شرق به طور عمده گندم است از آغاز فروردین احتیاج به آبیاری دارد و اراضی شرق تا ۷۵ ام (نیمه خرداد) باید طی چند نوبت آب دریافت نمایند تا محصول گندم صدمه نبیند.
خروجی سد زاینده رود از صبح پنجم فروردین ماه به منظور توزیع آب برای نوبت دوم آبیاری کشت کشاورزان شرق اصفهان به مدت ۱۰ افزایش پیدا کرد.
۱۲ بهمن سال قبل هم به مدت ۱۰ روز آب از سد زاینده رود به سمت اراضی کشاورزی شرق اصفهان برای نوبت اول کشت پاییزه رها سازی شده بود و حدود ۳۰ درصد از اراضی این منطقه زیر کشت گندم و گلرنگ رفت.


منبع:

1401/01/17
09:11:27
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آب , شركت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است