رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد

ریزگرد یکی از ۱۱ مخاطره اصلی کشور

ریزگرد یکی از ۱۱ مخاطره اصلی کشور

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه ریزگردها یکی از 11 مخاطره اصلی کشور است، اظهار داشت: دشمن درحال برنامه ریزی برای ایجاد نارضایتی عمومی از بروز ریزگردها است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا علی سلاجقه در دومین جلسه ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار که قبل از ظهر امروز (۲۸ فروردین) در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اضافه کرد: همه شاخص ها حکایت از آن دارد که پدیده تغییر اقلیم در کشور ما اتفاق افتاده است بدین سبب ضرورت دارد که کشور با در نظر گرفتن شرایط جدید اداره شود.

وی با اعلان اینکه ما در نامه ای به رئیس جمهوری پیشنهاد کردیم که شورای عالی محیط زیست به شورای عالی محیط زیست و تغییر اقلیم تغییر نام یابد، اظهارکرد: فرهنگ ما وابسته به طبیعت است و بر اثر تغییر طبیعت، فرهنگ هم گرفتار دگردیسی می شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست پناهندگی محیط زیستی را یکی از نتایج تغییرات اقلیمی برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه مردم در بعضی از مناطق کشور به آستانه ها رسیده اند و مجبورند برای حفظ حیات خود جا به جا شوند.

سلاجقه با تاکید بر ضرورت حل مسایل زیست محیطی همچون موضوعات حق آبه ها و ریزگردها با کشورهای همسایه اشاره کرد: انتظار مردم از ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت گرد و غبار بسیار بالاست بدین سبب باید وظایف دستگاه های مختلف عضو این ستاد دقیقا مشخص و عملکرد آنها راستی آزمایی شود.

به گفته وی، دشمن درحال برنامه ریزی برای ایجاد نارضایتی عمومی از بروز ریزگردها در کشور است.
وزارت نیرو موظف به تامین حق آبه تالاب ها است
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم تامین حق آبه تالاب ها و رودخانه های کشور اظهار داشت: ما تامین حق آبه تالاب ها و رودخانه ها را در سه سناریوی کم آبی، میان آبی و پرآبی به وزارت نیرو ارائه کردیم و این وزارتخانه موظفند برای تامین این حق آبه تلاش کنند.

وی با اشاره به توانمندی علمی و اطلاعاتی متخصصان ایرانی در حوزه ریزگردها، بر آموزش نیروهای کشورهای همسایه برای مدیریت کانون های گرد و غبار در این کشورها اصرار کرد.

سلاجقه با اشاره به تاثیر نامطلوب ریزگردها بر سلامت جامعه اظهار داشت: خسارت های ناشی از پدیده گرد و غبار ۲۰ فروردین از نظر بهداشتی بسیار عجیب بود.

وی ارزیابی عملیات دستگاه های مختلف در حوزه مدیریت ریزگردها را برای پای کار آوردن آنها ضروری دانست و اشاره کرد: متاسفانه جلسه ستاد خیلی دیر تشکیل شده است و می بایست علاج واقعه را پیش از وقوع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سلاجقه در آخر اظهار داشت: جلسات ستاد می بایست از این بعد بصورت مستمر و هفتگی اجرا شود.
منبع:

1401/01/28
22:29:37
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آب , آموزش , ارزیابی , اقلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است