معاون استاندار مركزی:

نیروگاه شازند تا 6 ماه آتی به هیچ وجه مازوت مصرف نمی کند

نیروگاه شازند تا 6 ماه آتی به هیچ وجه مازوت مصرف نمی کند

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اظهار داشت: از 22 اسفند تا حالا هیچگونه سوخت مازوت در نیروگاه شازند استفاده نشده و حداقل تا 6 ماه آتی هم استفاده نخواهد شد.مهدی زندیه وکیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در حاشیه در نخستین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در این نشست وضعیت روزهای آلوده و آلایندگی در شهر اراک و شهرهای بزرگ استان در سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و هواشناسی درباب وضعیت بارش ها و محیط زیست درباب بحث آلودگی هوا در شهرهای مختلف استان خصوصاً شهر اراک از شروع سال ۱۴۰۱ گزارش دادند.
وی افزود: متأسفانه از شروع سال با پدیده ریزگردها و گرد و غبار که عمدتا منشأ خارجی دارند مواجه بودیم و با وجود این که کارگروه اضطرار آلودگی هوای اراک را تقریباً هر شب بطور مجازی برگزار می نماییم ولی نیاز بود در رابطه با اقداماتی که دستگاه های اجرائی باید انجام دهند و همچنین نحوه مواجهه با این پدیده های جوی بحث و تبادل نظر شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اضافه کرد: باتوجه به گزارشی که همکاران محیط زیست و هواشناسی ارائه دادند منشأ اصلی آلودگی ها کشورهای عراق و سوریه هستند.
زندیه وکیلی عنوان کرد: در رابطه با آلودگی های محلی تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و از ۲۲ اسفند ماه تا حالا هیچ نوع سوخت مازوت در نیروگاه شازند استفاده نشده است و در این نشست مصوب شد حداقل تا ۶ ماه آتی به هیچ وجه نیروگاه از مازوت استفاده نکند.
موضوع فیلتراسیون بزودی تعیین تکلیف می شود
وی اشاره کرد: بحث فیلتراسیون و نحوه کاهش آلودگی هوا در زمان مازوت سوزی در دستورکار این شوراست و همچنین خود مسئولین شرکت تولید برق شازند و نیروگاه بررسی های لازم را درباب فیلتراسیون انجام دادند و قرار شد که هر چه سریع تر این مساله تعیین تکلیف شود و وضعیتمان را در رابطه با فیلتراسیون مشخص نماییم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اشاره کرد: در رابطه با بحث فضای سبز شهر اراک قرار شد شهرداری با همکاری شورای اسلامی شهر تمهیدات لازم برای افزایش فضای سبز اراک را انجام دهد. بااینکه ما به استاندارد قانون هوای پاک رسیدیم ولی باتوجه به آلودگی های موجود باید فضای سبز را خصوصاً در کمربند جنوبی شهر اراک افزایش دهیم.
زندیه وکیلی عنوان کرد: جهت استفاده از ظرفیت های آبی قرار شد از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک استفاده گردد و استاندار فرمان داد هرچه سریع تر انعقاد قرارداد بین شرکت آب منطقه ای استان و محیط زیست و شهرداری اراک انجام بشود تا از ظرفیت پساب برای راه اندازی فضای سبزهای جدید استفاده گردد.
وی افزود: امیدوار هستیم با اقدامات کارگروه بخش عمده ای از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک اجرائی شود و از سویی با پدیده های اقلیمی و گرد و غبار مواجه شدیم که باتوجه به منشأ خارجی و شرایط جدید به وجود آمده منتظر دستورالعمل های جدید سازمان حفاظت محیط زیست هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به پدیده های اقلیمی جدید اشاره کرد: ممکنست روزهای زیادی را با پدیده گرد و غبار مواجه باشیم و طبیعتاً نمی توان با دستور عمل قبلی تصمیمات درستی را اتخاذ نمود بدین سبب منتظر دستورالعمل های جدید از جانب سازمان حفاظت محیط زیست کشور هستیم.


منبع:

1401/02/07
01:08:11
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است