هوای پایتخت برای گروههای حساس ناسالم شد

هوای پایتخت برای گروههای حساس ناسالم شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،  با توجه به آغاز تردد خودرو ها و  عدم وزش باد موثر کیفیت هوای تهران امروز (۱۷ اردیبهشت ماه) در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز(۱۷ اردیبهشت ماه) با آغاز تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و با عنایت به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

با تقویت تدریجی ناپایداری جوی و رگبار پراکنده در طول روز همراه با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک ناشی از وزش باد نسبتاً شدید در بعضی مناطق مستعد سبب کاهش کیفیت هوا می شود. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۱۸ اردیبهشت ماه) همزمان با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد، بااین حال با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد وجود دارد همینطور با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۶ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
منبع:

1401/02/17
21:13:55
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است