مدیركل محیط زیست اردبیل:

موزه تاریخ طبیعی اردبیل مرجع علمی فعالان محیط زیست است

موزه تاریخ طبیعی اردبیل مرجع علمی فعالان محیط زیست است

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: انوع گونه های حیوانات تاکسیدرمی شده در موزه تاریخ طبیعی اردبیل نگهداری می شود که مرجع غنی علمی و پژوهشی برای فعالان زیست محیطی است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حسن قاسم پور عصر سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز موزه اظهار نمود: اردبیل زیستگاه حیات وحش منحصر به فردی بوده که تمامی نمونه های این گونه های جانوری در موزه تاریخ طبیعی اردبیل موجود است.
وی خاطرنشان کرد: موزه تاریخ طبیعی همچون مکان های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تحقیقاتی و نمایشگاهی است که می تواند علاوه بر معرفی هر چه بیشتر زیست بوم های مختلف، گونه های حیات وحش و پوشش گیاهی منطقه، ارزش حفظ و نگهداری تنوع زیستی را هم به اقشار مختلف مردم جامعه یادآوری کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی این استان روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی موزه مجانی است و علاقه مندان می توانند از ساعت ۸ بامداد تا ۱۴ ظهر از این موزه که در حاشیه شرقی دریاچه شورابیل، جنب دانشگاه پیام نور قرار دارد، بازدید نمایند.
قاسم پور اضافه کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل با وجود گونه هایی از حیوانات پوست آرایی شده و تاکسیدرمی، سنگواره ها و سنگ های مختلف، مجموعه ای زیبا از طبیعت استان را در مقیاسی کوچک برای علاقه مندان به معرض نمایش گذاشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در موزه تاریخ طبیعی اردبیل ۱۷ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه ماهی، ۱۲ گونه خزنده و دوزیست و نمونه های متنوعی از حشرات، تیپ های مختلف گیاهی و انواع سنگ و سنگواره نگهداری می شود.
قاسم پور افزود: موزه های تاریخ طبیعی می توانند اندیشه و احساس اقشار مختلف مردم را در مورد جلوه های تنوع زیستی و خطر انقراض گونه های کمیاب جانوری و گیاهی برانگیزند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان نمود: مهم ترین وظیفه موزه های تاریخ طبیعی، مطالعه و بررسی میراث طبیعی شامل منابع جاندار و بی جان و انتقال این دانش از راه آموزش و به نمایش گذاردن نمونه های قابل نگهداری برای افزایش دانش زیست محیطی مردم و تشویق افراد به علاقه و احترام به طبیعت و محافظت از منابع تجدیدناپذیر آن است.


منبع:

1401/02/28
13:45:22
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آموزش , جانور , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است