رییس سازمان مدیریت بحران كشور در گزارش لوازم حیوان خانگی:

اختصاص هواپیمای جدید برای اطفای حریق در جنگلها

اختصاص هواپیمای جدید برای اطفای حریق در جنگلها

لوازم حیوان خانگی: رییس سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص هواپیمای جدید برای اطفای حریق جنگلها در کشور خبرداد.


محمدحسن نامی در گفت و گو با ایسنا، درباره تمهیدات مدیریت بحران برای رفع حریق جنگلها و حریق فضای سبز شهری و استفاده از بالگرد برای اطفاء این حریق ها اظهارکرد: در قانون مدیریت بحران برای هر سازمانی وظیفه ای تعیین شده است که این وظایف در مورد حریق جنگلها هم روشن است. در این میان یکی از این وظایف به عهده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که باید ناوگان خود و به ویژه ناوگان هوایی را آماده کند که خوشبختانه حالا این ناوگان آماده است.
وی افزود: ضمن این که هواپیمای جدیدی به این منظور اختصاص داده شده که هم اکنون آماده است تا با آن مانور اجرا نماییم و مشخص شود که آیا هواپیما می تواند با این میزان آبی که بناست برداشت کند پرواز کرده و خودرا به نقطه موردنظر برساند. این مساله باید در مانور بررسی شود، اما فکر می کنم تا هفته های آتی این اقدام صورت گیرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهارکرد: تلاش می نماییم تا ناوگان بالگردی خودرا نیز مشخص کنیم؛ بطورمثال برای تعدادی از مناطق صعب العبور آب حتما باید هواپیما یا بالگرد بر آتش ریخته شود که این کار در حال انجام می باشد.
وی اظهار داشت: قبل تر هواپیمای ایلوشین برای اطفاء حریق راهی پاکستان شد که حالا بتازگی هواپیمای دیگری به این ناوگان اضافه شده است؛ اگر هواپیمای جدید پاسخ دهد بلافاصله چهار فروند دیگر نیز برای این کار اختصاص داده خواهد شد.
نامی درباب تمهیدات مدیریت بحران برای حریق فضای سبز شهری، به ویژه در شهری مانند تهران نیز اظهار داشت: خوشبختانه در بیشتر حریق های فضای سبز شهری می توان بصورت زمینی برای اطفا حریق اقدام نمود که تجهیزات کامل وجود دارد اما در قسمت هایی که امکان دسترسی برای تجهیزات زمینی وجود نداشته باشد برای اقدام هوایی در تهران مشکلی نداریم.
بیشتر بخوانید:
لزوم ایجاد شهرک های اسکان اضطراری در تمامی استان ها
ضرورت ایجاد واحد مدیریت بحران در سازمان ها
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به این که این تجهیزات و اطفای حریق باید در اختیار و زیر نظر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران باشد یا خیر اظهار داشت: دستگاه های مختلفی پای کار هستند که ماموریت اصلی با آتش نشانی تهران است.
وی افزود: اما در جنگلها علاوه بر آتش نشانی نیاز است سازمان های دیگری مثل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح که ماموریت این امر را برعهده داشته و دارای ناوگانی دراین زمینه هستند، بیش تر کمک کنند.

منبع:

1401/03/27
14:00:09
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آب , جنگل , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است