خیزش گرد و خاک در 13 استان

خیزش گرد و خاک در 13 استان

لوازم حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و ریزش تگرگ در ۱۳ استان و رگبار و رعد و برق در پنج استان اخطار داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد ابرهای همرفتی بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گردوخاک، احتمال تگرگ از شنبه تا دوشنبه ( ۴ تا ۶ تیرماه) در ارتفاعات و دامنه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید لحظه ای مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی خودداری از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها بخصوص در ساعات بعدازظهر، خودداری از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان کهنسال و آمادگی شهرداری ها و دستگاههای اجرایی را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی از خیزش و نفوذ گردوخاک، وزش باد شدید موقت در روز یکشنبه( ۵ تیرماه) در استان کرمانشاه اطلاع داد.

این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، صدمه به صنایع حساس به گردوخاک، خسارت به صنعت کشاورزی، اختلال در تردد، تاخیر و احتمال لغو پرواز را سفارش می کند.

در چنین شرایط جوی به سفارش سازمان هواشناسی اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه ها، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، مدیریت و حفاظت از صنایع حساس به گردوخاک و اجتناب از سفرهای غیر ضروری در دستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از رشد ابرهای همرفتی بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ از شنبه تا دوشنبه ( ۴ تا ۶ خرداد) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز شنبه درهرمزگان، خراسان شمالی، کردستان، یکشنبه درهرمزگان، کردستان، اردبیل، خراسان شمالی و دوشنبه در خراسان شمالی و هرمزگان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره احتمال صاعقه، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب به صورت محدود، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال سقوط اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و کاهش شعاع دید پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی عدم اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید، خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار از روز شنبه تا دوشنبه( ۴ تا ۶ تیرماه) که کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، صدمه به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر و لغو پرواز را به دنبال دارد، اطلاع داد.

این شرایط جوی روز شنبه در لرستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یکشنبه درهمدان، مرکزی، لرستان، قم، قزوین، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، ایلام و دوشنبه در ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، قزوین، قم، لرستان، همدان مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی اجتناب از حضور در فضای باز بخصوص برای گروههای حساس، مدیریت و حفاظت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و استقامت سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ از افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج در ساحل و فراساحل بین ۱ تا ۱.۵ متر از پس از ظهر شنبه تاعصر دوشنبه (۴ تا ۶ تیرماه) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در نواحی مرکزی خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر و روز دوشنبه در نواحی مرکزی و غربی خلیج فارس و نواحی مرکزی و شرقی تنگه هرمز و دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

در اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناگران، احتمال صدمه به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک پیشبینی می شود و به سفارش سازمان هواشناسی باید برای کاهش صدمه های احتمالی احتیاط در شنا، احتیاط در ترددهای دریایی بخصوص تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی در دستور کار قرار گیرد.

این سازمان در ادامه از افزایش سرعت وزش باد وافزایش ارتفاع امواج در ساحل و فراساحل بین۱تا ۱.۵ متر از اواخروقت دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه ( ۶ تا ۸ خرداد) در دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناگران، احتمال صدمه به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کنترل شرایط احتیاط در شنا، احتیاط در ترددهای دریایی بخصوص تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی را سفارش می کند.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/04/05
12:02:42
5.0 / 5
170
تگهای خبر: آب , بارش , تبلیغات , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است