علیزاده:

دولت اجازه کوتاهی در احیای دریاچه ارومیه را ندهد

دولت اجازه کوتاهی در احیای دریاچه ارومیه را ندهد

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دولت باید توجه کند بحرانی که منشا آن دریاچه ارومیه خواهد شد، طوفان نمکی است که بهداشت و سلامتی انسان ها را تهدید می کند و در آینده نزدیک، کشور را درگیر بحران های بزرگ تر می کند، پس دولت اجازه ندهد در احیای دریاچه کوتاهی شود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی علیزاده در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نخستین نکته ضروری قابل اشاره مساله تورم سنگینی است که طاقت مردم را تمام کرده و مخاطب من در این مساله رییس جمهور است که باید یادآور شوم وضعیت فعلی برخلاف انتظارات اولیه از شما و قول هایی است که شما به مردم دادید.
وی ادامه داد: آقای رییس جمهور به داد مردم برسید، گرانی ها امان مردم را بریده است. دولت نباید در هر نوع اصلاح یا جراحی اقتصادی خودرا بی نیاز از نظرات مردم، کارشناسان و نمایندگان مردم دانسته و دست به اقدامات هیجانی و بدون پشتوانه کارشناسی بزند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مذاکرات هسته ای عنوان کرد: مخاطب اصلی من طرف های غربی مذاکرات است؛ تاکید می کنم ایران از تجربه اولیه برجام درس های زیادی گرفته است و از یک سوراخ باردیگر گزیده نمی گردد. قرار نیست ایران در عمل، تاسیسات هسته ای و زنجیره های عملیاتی خودرا تعطیل کند و شما فقط گفتاردرمانی کنید و در نهایت هم با بازی پلیس خوب و بد، کلیت برجام را بی ارزش کرده و روی کاغذ باقی بگذارید.

برجام یک قرارد سیاسی- اقتصادیست و غرب نباید آنرا نادیده بگیرد
علیزاده در ادامه با اعلان اینکه دولت و تیم مذاکره کننده حق چنین امضایی را ندارند، اشاره کرد: برجام یک قرارداد سیاسی اقتصادی بوده است و نه یک تعهد اخلاقی که ایران یک طرفه خودرا به آن پایبند دانسته و غرب به شیوه های مختلف آنرا نادیده بگیرد.
نماینده مردم مراغه در مجلس یازدهم اضافه کرد: واقعیت آنست که غرب نمی خواهد با ایران حتی در سطح حداقل ها کنار بیاید، پس باید در کلیت راهبرد هسته ای کشور تجدید نظر نماییم. در هر صورت اقتصاد کشور به سرنوشت مذاکرات گره خورده است و با عوض کردن شهر محل مذاکرات، تغییری در صورت مساله و نتایج احتمالی مذاکرات ایجاد نخواهد شد.
وی ادامه داد: عموم مردم و مفسرین هسته ای می دانند که ما با طرف هایی روبرو می باشیم که خود ضرادخانه های هسته ای دارند، اما از ایران می خواهند از حداقل دانش هسته ای محروم باشند. غربی ها بدانند اگر رویکرد فعلی ایران را نپذیرند، در آینده نزدیک ایران کلیت راهبرد خودرا در زمینه هسته ای تغییر می دهد که در آن زمان غربی ها چاره ای جز تماشا نخواهند داشت.

تضعیف قوه مقننه به نفع نظام، دولت و کشور نیست
این نماینده مجلس یازدهم در ادامه اشاره کرد: تضعیف قوه مقننه که جوهره جمهوریت و عصاره ایده های مردم است به نفع نظام، دولت و کشور نیست. طبق اصول گوناگون قانون اساسی، فقط یک مجلس قانونگذاری در کشور وجود دارد، اما عملا وجود شوراهای عالی مختلف به سدی مقابل مجلس تبدیل گشته است. شورای سران قوا در خیلی مواقع نقش قانونگذار را ایفا می کند، شورای عالی انقلاب فرهنگی در صورتیکه در مواردی مجلس قانون دارد و حق ورود ندارد، اما مصوبه ای غیرعادلانه و برخلاف قانون مجلس درباره کنکور تصویب می کند و یا در بحث ظرفیت پزشکی بجای مجلس تصمیم می گیرد. ستاد کل نیروهای مسلح، عملا مجلس را با محدودیت هایی مواجه می کند و یا هیاتی در مجمع تشخیص با تفسیر به رای، هر مصوبه مجلس را می تواند وتو کند.
وی ادامه داد: عدم تبعیت و تفسیر به رای قوانین به جایی رسیده که نهادهایی مانند کانون وکلا نیز بدون توجه به نظر مجلس، عملا تفسیر خود از قانون مهم تسهیل شرایط کسب وکار را اجرا می کند که نیاز است هیات رئیسه مجلس در دفاع از کلیت مجلس بیش از این کوتاهی نکند.
نماینده مردم مراغه در ارتباط با موضوع ریزگردها عنوان کرد: امروزه بیش از نیمی از کشور درگیر آن هستند، دولتمردان و نمایندگان توجه دارند که ریزگردها و طوفان های خاک و شن در خیلی از مناطق خصوصاً در غرب کشور موجب از میان رفتن خیلی از مسائل در زمینه کشاورزی، بیکاری زنبورداران، تولیدکنندگان گل و... شده است که همه محصول بحرانی است که سرمنشا آن بیابان های کشورهای همسایه است. اما امروزه شاهدیم که احیای دریاچه ارومیه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

دولت اجازه ندهد در احیای دریاچه ارومیه کوتاهی شود
علیزاده در ادامه اشاره کرد: دولت باید توجه کند بحرانی که منشا آن دریاچه ارومیه خواهد شد، طوفان نمکی است که بهداشت و سلامتی انسان ها را تهدید می کند که مهاجرت از شهرهای زیادی را در پی خواهد داشت که در آینده نزدیک، کشور را درگیر بحران های بزرگ تر می کند، پس از دولت انتظار می رود اجازه ندهد در احیای دریاچه کوتاهی شود.
نماینده مردم مراغه در مجلس در آخر با اشاره به وضعیت آزادراه مراغه- هشترود اظهار داشت: جاده فعلی که تنها راه ارتباطی بیش از ۱۵ شهرستان جنوب استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال کردستان با حدود ۳ میلیون نفر جمعیت با پایتخت کشور است، یکی از قدیمی ترین و خطرناک ترین جاده های کشور است که سالانه ۱۰ ها نفر قربانی می گیرد و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
منبع:

1401/04/22
22:12:35
5.0 / 5
147
تگهای خبر: پزشك , تجربه , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است