مسئول منطقه حفاظت شده هورالعظیم خبر داد؛

تخریب دامگاه های صید پرندگان در تالاب هورالعظیم

تخریب دامگاه های صید پرندگان در تالاب هورالعظیم

به گزارش لوازم حیوان خانگی، مسئول منطقه حفاظت شده هورالعظیم اظهار داشت: سه دام گاه زنده گیری غیر مجاز پرندگان مهاجر در تالاب هورالعظیم توسط محیط بانان شناسایی و تخریب شدند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سجاد جلالی قبل از ظهر امروز جمعه در گفتگویی رسانه ای اظهار نمود: تالاب هورالعظیم همه ساله با آغاز فصل مهاجرت پرندگان به آن شاهد فعالیت گسترده شکارچیان مجاز نمی باشد.
جلالی اضافه کرد: صید پرندگان آبزی با آغاز فصل مهاجرت پرندگان از اول مهر تا اواخر بهمن هر سال در این تالاب شدت می یابد ولی «خوتکاابروسفید» تنها پرنده ای است که زودتر از بقیه پرندگان آبزی به این تالاب وارد می شود.
جلالی افزود: شکارچیان غیر مجاز با ایجاد دام گاه هایی که در زبان محلی به آن «محمیه» گفته می شود، مبادرت به صید گسترده پرندگان مهاجر می کنند.
وی تصریح کرد: یگان حفاظت منطقه ای هورالعظیم با تمام توان مبادرت به تخریب محمیه ها و برخورد با متخلفان شکار و صید می کند.
وی در ادامه ایجاد دام گاه را خطرناک ترین نوع صید پرندگان دانست و اظهار داشت: این دامگاه ها توسط شکارچیان غیر مجاز در منطقه حفاظت شده تالاب و هم در خارج از تالاب ایجاد می شوند که تهدیدی جدی برای پرندگان مهاجر در منطقه هستند.


منبع:

1401/05/29
10:35:29
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است