۵ رأس گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز رهاسازی شدند

۵ رأس گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز رهاسازی شدند

لوازم حیوان خانگی: خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به گرفتن مجوز انتقال 17 راس گوزن زرد ایرانی از ایلام به خوزستان، از رهاسازی پنج گوزن در پارک ملی دز در فاز نخست این طرح آگاهی داد.محمدجواد اشرفی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه زیستگاه و خاستگاه اصلی گوزن زرد ایرانی جنگل های دز و کرخه هستند، اظهار داشت: بمنظور افزایش گوزن های زرد ایرانی در این دو منطقه حفاظت شده خوزستان، مجوز انتقال ۱۷ راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز گرفتن شده است.

وی اضافه کرد: در فاز نخست، امروز (۱۷ آبان ماه) پنج راس گوزنی که به خوزستان منتقل شده اند در این پارک رهاسازی شدند و دیگر گوزن ها در مراحل بعد زنده گیری و رهاسازی می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: تیم زنده گیری ایلام و خوزستان در زیستگاه این حیوان در استان ایلام، درحال زنده گیری گوزن هستند که تا ظهر امروز سه گوزن زرد ایرانی دیگر در ایلام زنده گیری شده اند.

اشرفی با اشاره به پایش مستمر زیستگاه این گوزن ها برای پیش گیری از شکار یا وارد شدن لطمه به آنها اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات شاهد افزایش جمعیت گوزن های زرد ایرانی در مناطق حفاظت شده خوزستان باشیم.

اننتهای پیاممنبع:

1401/08/18
08:19:15
5.0 / 5
210
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , زیستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است