استاندار گیلان:

حل مسئله شیرابه های زباله سراوان مطالبه جدی است

حل مسئله شیرابه های زباله سراوان مطالبه جدی است

به گزارش لوازم حیوان خانگی، استاندار گیلان با اشاره به مسئله پسماند سراوان و شیرابه های زباله سایت سراوان افزود: شیرابه های زباله سراوان لطمه جدی به محیط زیست گیلان وارد کرده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، اسدالله عباسی پس از ظهر پنج شنبه در نشست مدیریت پسماند که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار داشت: راه اندازی مجتمع صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی انرژی اتمی در گیلان فرصت پرتودهی مواد غذای، کشاورزی، پلیمری و بهداشتی را فراهم می آورد.
وی به ارایه داده های آماری از ظرفیت های پرتودهی این مرکز هسته در گیلان پرداخت و اضافه کرد: این مرکز ظرفیت پرتودهی بیش از ۱۸۹ هزار تن مواد غذایی، ۴۷۲ هزار تن مواد پزشکی و بهداشتی، هشت میلیون ۴۰۰ هزار تن مواد پلیمری و سه میلیون و ۵۰۰ مواد علوفه و دامداری را دارد.
استاندار گیلان، استقرار امکانات هسته ای را فرصت ارزشمندی برای توسعه و پیشرفت این استان دانست و بیان کرد: ایجاد مرکز فناوری پلاسما جهت درمان تومورهای سرطانی و دیابت دغدغه های پزشکی و درمانی استان را کم می کند.
عباسی با اشاره به مسئله پسماند سراوان و شیرابه های زباله این سایت افزود: شیرابه های زباله سراوان لطمه جدی به محیط زیست گیلان وارد کرده است.
وی با اشاره به تصفیه شیرابه های زباله سراوان بوسیله فناوری هسته ای اضافه کرد: تکنولوژی های بکارگیری شده در امتداد تصفیه شیرابه های زباله سراوان کارساز نبود و این مساله با فناوری هسته قابل حل است.
استاندار گیلان با اعلان اینکه حل مسئله شیرابه های زباله سراوان مطالبه جدی است، اظهار داشت: به جز شیرابه، مسائل دیگر زباله گیلان درحال برطرف شدن است اما برای حل شیرابه ها باید همت بیشتری صورت گیرد.
عباسی با اشاره به حل مسائل پسماند در مناطق روستایی گیلان افزود: با اقداماتی که انجام شده بیش از ۶۰۰ روستای استان به عنوان روستای سبز معرفی گشتند.


منبع:

1401/08/27
14:19:00
5.0 / 5
347
تگهای خبر: آموزش , پزشك , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است