کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

به گزارش لوازم حیوان خانگی، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (11 آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا الان (11آذرماه) شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد 122 یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 103 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.
براین اساس هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین 101 تا 150 قرار گرفت، در شرایط ناسالم برای گروههای حساس خواهد بود که پیشنهاد می شود افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و به شهروندان سفارش می شود که از انجام هرگونه فعالیت سنگین همچون دویدن که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد، اجتناب کنند.
قابل ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.1401/09/12
10:00:57
5.0 / 5
259
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است