سازمان هواشناسی هشدار داد

نفوذ توده هوای سرد به کشور وکاهش دما تا ۱۵ درجه

نفوذ توده هوای سرد به کشور وکاهش دما تا ۱۵ درجه

به گزارش لوازم حیوان خانگی، سازمان هواشناسی نسبت به احتمال یخبندان و لغزندگی جاده ها براثر نفوذ توده هوای سرد به کشور و وزش باد و افزایش ارتفاع موج در جنوب ایران اخطار داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار نارنجی رنگ نسبت به نفوذ توده هوای سرد از سه شنبه تا جمعه (۲۰ تا ۲۳ دی ماه) در شرق و شمال شرق و غرب و شمال غرب و گلستان، مازندران اخطار داد.

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد از سه شنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه، در شمال غرب کشور کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه از سه شنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه را شاهد خواهیم بود.

در شرق کشور کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد از چهارشنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه و در غرب کشور کاهش محسوس دما بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد از چهارشنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه مورد انتظار است.

همچنین بنا بر اعلام سازمان هواشناسی در جنوب شرق، جنوب و مرکز کشور، کاهش دما بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد از پنج شنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه دور از انتظار نخواهد بود.

لازم به ذکر است در سواحل دریای خزر، کاهش محسوس دما بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد از سه شنبه و ماندگاری هوای سرد تا جمعه رخ می دهد.

براثر چنین شرایط جوی احتمال افزایش مصرف منابع انرژی بخصوص برق و گاز، یخبندان و لغزندگی جاده ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور مدیریت در مصرف منابع انرژی، احتیاط در سفرها، محافظت و پوشش لوله های آب، استفاده از ضدیخ در رادیاتور خودرو ها و ماشین آلات کشاورزی را لازم می داند.

این سازمان در ادامه با صدور اخطار نارنجی رنگ دیگری از وزش باد با جهت شمال غربی و افزایش ارتفاع امواج درمناطق ساحلی و دور از ساحل حداکثر ۲ متر از قبل از ظهر سه شنبه تا بامداد جمعه ( ۲۰ تا ۲۳ دی ماه) در خلیج فارس، تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و شرق خلیج فارس و دریای عمان اطلاع داد.

براثر این مخاطرات احتمال خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احیانا نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس ها و احتمال صدمه به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش صدمه های احتمالی پیشگیری از تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیتهای دریایی را سفارش می کند.
کولاک برف در ارتفاعات استان تهران اداره کل هواشناسی استان تهران، نسبت به کولاک برف در ارتفاعات استان تهران و کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دما اخطار داد.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زردرنگ نسبت به فعالیت سامانه بارشی، بارش برف و باران، رخداد مه، وزش باد شدید و کولاک برف در ارتفاعات از یکشنبه تا چهارشنبه (۱۸ تا ۲۱ دی ماه) در استان تهران بخصوص ارتفاعات و مناطق شمالی استان اطلاع داد.
براثر این شرایط جوی احتمال اختلال در سفرهای بین شهری بخصوص در عبور از گذرگاه های کوهستانی، کاهش دید بخصوص در مسیرهای و جاده های کوهستانی، یخبندان و لغزندگی در مسیرها بخصوص مسیرهای کوهستانی و احتمال ریزش سنگ در مسیرهای کوهستانی، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر در پرواز و افت فشار گاز دور از انتظار نخواهد بود.
اداره کل هواشناسی تهران پرهیز از سفرهای غیرضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام مسافرت با خودرو، اتخاذ تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی برای پیشگیری از خسارات احتمالی، اجتناب از فعالیتهای کوهنوردی، لایروبی کانال ها همینطور آمادگی ارگان ها و سازمان های ذی ربط را سفارش می کند.
اداره کل هواشناسی تهران در ادامه این اخطار نسبت به کاهش محسوس دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد و ماندگاری هوای سرد اخطار داد.
براساس اعلام این اداره کاهش دمای بیشینه به زیر صفر درجه در بعضی مناطق شمالی استان خواهد رسید.
براثر این مخاطرات احتمال یخبندان و لغزندگی جاده ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، افزایش مصرف منابع انرژی بخصوص برق و گاز دور از انتظار نخواهد بود.
به سفارش اداره کل هواشناسی تهران، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی در هنگام مسافرت با خودرو، اتخاذ تمهیدات لازم در صنعت کشاورزی برای پیشگیری از خساارت احتمالی ناشی از سرما و یخبندان، محافظت و پوشش لوله های آب، مدیریت در مصرف انرژی بخصوص گاز همینطور آمادگی ارگان ها و سازمان های ذی ربط لازم است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم برای مواجهه با پدیده ای جوی را داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/10/19
10:43:26
5.0 / 5
232
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است