روزشمار آلودگی هوا؛

اصفهان دی ماه امسال آلوده ترین روزها را سپری کرد

اصفهان دی ماه امسال آلوده ترین روزها را سپری کرد

لوازم حیوان خانگی: اصفهانی ها طی 10 ماهه امسال 159 روز هوای آلوده نفس کشیدند و اصفهان در دی ماه با 13 روز پی در پی هوای ناسالم برای عموم، آلوده ترین روزهای سال 1401 را گذراند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، کلانشهر اصفهان بر پایه آمار اداره کل حفاظت محیط زیست استان از آغاز سال ۱۴۰۱ تا سی ام دی ماه طی ۳۰۶ روز، یک روز هوای پاک، ۱۴۶ روز هوای قابل قبول (سالم) و ۱۵۹ روز هوای آلوده تجربه نمود.
کلانشهر اصفهان در دی ماه ۱۳ روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان داشت که نسبت به ماه های قبل و مدت مشابه سال قبل تعداد روزهای با شاخص قرمز افزایش نشان داده است. همین طور در دی ماه امسال اصفهان ۶ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۱۱ روز هوای قابل قبول نفس کشید.
اصفهان آذرماه نیز ۲۱روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، سه روز ناسالم برای عموم شهروندان و تنها ۶ روز هوای قابل قبول داشت.
همچنین آبان ماه امسال نیز شمار روزهای ناسالم برای گروههای حساس این شهر ۲۱ روز و یک روز ناسالم برای عموم شهروندان بوده و این کلانشهر در آبان نیز تنها هفت روز هوای قابل قبول و البته یک روز هوای پاک داشت.
۲۱ آبان ماه امسال و در پی ناپایداری های جوی و بارندگی ها، شاخص هوای کلانشهر اصفهان بر مدار سبز و پاک به ثبت رسید. آخرین باری که شاخص کیفی هوای این کلانشهر در وضعیت پاک ثبت شده بود ۲۶ دی ماه سال ۱۴۰۰ بود.
همچنین کلانشهر اصفهان در ماه مهر نیز ۱۸ روز هوای سالم با میانگین شاخصهای بالاتر از ۹۰ AQI و ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس داشت و ماه شهریور ۲۳ روز هوای سالم و هشت روز هوای ناسالم برای گروههای حساس در این کلانشهر به ثبت رسید. ماه اَمرداد با ۶ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۲۵ روز هوای سالم شرایط کیفی مناسب تری نسبت به ماه های دیگر سالجاری داشت.
بر پایه آمار موجود تیرماه سالجاری نیز با ثبت ۱۷ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، ۲ روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۲ روز هوای سالم، بیشترین روزهای آلوده شش ماه ابتدایی سالجاری را داشت.
همچنین کلانشهر اصفهان در ماه خرداد نیز ۱۳ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، ۲ روز ناسالم برای عموم ۱۶ روز قابل قبول نفس کشید و در سی و یک روزِ اردیبهشت ماه، ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، سه روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۳ روز هوای قابل قبول داشت. کلانشهر اصفهان در ماه فروردین نیز ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۱۵ روز هوای قابل قبول تجربه نمود.
نگاهی به وضعیت هوای شهر اصفهان نشان داده است آلودگی هوا در ماه های آبان، آذر و دی روند افزایشی داشته و اصفهان در دی ماه بیشترین تعداد روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان را تجربه نمود.
استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شهید منتظری از نیمه آذر ماه تا حالا و نیز سوخت گازوئیل در بعضی صنایع و همین طور نفوذ توده هوای بسیار سرد و سکون جوی در بعضی روزها بر افزایش تعداد روزهای بسیار آلوده این کلانشهر در دی ماه موثر بوده است.


منبع:

1401/11/01
15:09:52
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آب , آلودگی , بارندگی , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است