رئیس فراكسیون محیط زیست:

مصوبه اخیر شورای عالی محیط زیست نیازمند تامل بیشتر بود

مصوبه اخیر شورای عالی محیط زیست نیازمند تامل بیشتر بود

لوازم حیوان خانگی: محمدرضا تابش با بیان این كه مصوبه اخیر شورای عالی محیط زیست نیازمند تامل بیشتر بود اظهار داشت: امیدواریم حداقل در اجرای مصوبه دقت لازم صورت پذیرد تا منافع آن به محیط زیست هم برسد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست بازدید و با مدیران و فعالان این عرصه به گفتگو پرداخت.
محمد رضا تابش در جریان این بازدید كه بیش از سه ساعت به طول انجامید با اشاره به اینكه شرایط امروز محیط زیست ایران بسیار شكننده است، تصریح كرد: در این شرایط دولت و بخش خصوصی لازم است تا به تعهداتشان نسبت به محیط زیست عمل كنند.
عضو شورایعالی حفاظت از محیط زیست با اشاره به حمایت و توجه رهبر معظم انقلاب به مقوله محیط زیست، اضافه كرد: حال كه با برخی بی تدبیری ها، بردباری طبیعت به حداقل ممكن رسیده است تمامی بخش های مختلف حاكمیت می باید تا هماهنگ و با برنامه به یاری محیط زیست رو به تخریب كشور بشتابند.
تابش با اشاره به عدم بازدارندگی اقداماتی كه تا كنون در زمینه مقابله با تخریب محیط زیست انجام شده، اظهار نمود: NGO ها هم در كنار دولت اقدامات موثر داشته و دارند كه البته دستگاه های مسول بایستی مراقبت های لازم برای جلوگیری از سواستفاده از این تشكل های مردمی را ضمن جلوگیری از دلسردی آنان، داشته باشند.
رئیس فراكسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس، در ملاقات با مدیران زیست محیطی شركت های بزرگ صنعتی و اقتصادی حاضر در نمایشگاه از ایشان خواست تا برنامه های خود برای ایفای مسوولیت های اجتماعی شان در حوزه محیط زیست در مناطق محل اسقرارشان را به فراكسیون محیط زیست مجلس گزارش دهند تا حمایت قانونی لازم از ایشان در مجلس صورت گیرد.
محمدرضا تابش خطاب به آنها اظهار داشت: این ایفای تعهد، هم سبب پایداری فعالیت اقتصادی شما با استفاده از پاسخ به دغدغه های مردم می شود، هم به محیط زیست كمك خواهد كرد؛ چراكه در برنامه ششم توسعه بخش خصوصی می تواند تا حدود ۲ میلیارد دلار در پروژه های مستقیم و غیر مستقیم محیط زیستی از صندوق ذخیره ارزی تسهیلات دریافت كنند.
وی همینطور در پاسخ به سوالی در مورد مصوبه اخیر شورای عالی محیط زیست در زمینه كاهش مناطق حفاظت شده كشور اظهار داشت: بخشی از این مصوبه مربوط به دولت نهم بود كه وجهه قانونی به آن بایستی بخشیده می شد و در بخش دیگر كمك به اشتغال و توسعه مد نظر دولت فعلی بود. البته معتقدم كه بایستی وقت گذاری و تامل بیشتری در این زمینه می شد تا به دغدغه مردم هم پاسخ لازم داده شود. امیدواریم حداقل در اجرای مصوبه دقت لازم صورت پذیرد تا منافع آن به محیط زیست هم برسد.

1396/12/05
19:52:16
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: حفاظت , حمایت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است