حمایت اعضاء كارگروه مدیریت پسماند استان تهران از طرح بی زباله

حمایت اعضاء كارگروه مدیریت پسماند استان تهران از طرح بی زباله

لوازم حیوان خانگی: مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران از حمایت اعضای كارگروه مدیریت پسماند استان تهران از كمپین بی زباله با شعار از خودمان شروع نماییم در چهل و سومین نشست این كارگروه اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، كیومرث كلانتری در حاشیه كارگروه مدیریت پسماند استان تهران در مورد كمپین بی زباله اظهار داشت: با عنایت به اینكه ایام نوروز و روز طبیعت و در نتیجه تولید پسماند بیشتر و فشار بر طبیعت را در پیش خواهیم داشت، اهمیت مبحث بسیار بالا و طبیعت هم بسیار شكننده است و همین جا اعلام می دارم ضمن اینكه خود من از امروز به كمپین و چالش بی زباله می پیوندم از همه دوستان انتظار دارم كه به كمپین بی زباله بپیوندند.
وی اضافه كرد: در استان تهران خوشبختانه حساسیت به مبحث پسماند و زباله بسیار بالاست و بطور قطع مسئولان به فكر پاكیزگی طبیعت هستند و این كمپین به نتایج خوبی خواهد رسید.
كلانتری ادامه داد: بر مبنای حمایت اعضا مقرر شد همكاری لازم با اجرای این طرح توسط دستگاههای عضو كارگروه مدیریت پسماند استان صورت گیرد.
سید ابوالقاسم موسوی سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه اظهار داشت: در مورد طرح بی زباله آنچه كه در حوزه آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست برنامه ریزی كرده ایم این است كه چه كارهایی باید صورت گیرد و نقش هر یك از متولیان مشخصا در حوزه پسماند چیست و آنچه را كه به كمك ادارات حفاظت محیط زیست استانها و كارشناسان به آن رسیدیم این است كه برنامه ای تهیه شود كه اثرگذار باشد.
وی با اشاره به اینكه در طرح كمپین بی زباله هدف این بود كه تا پیش از اینكه به نوروز برسیم اتفاقاتی در جامعه بیافتد تا در مورد زباله حساسیت در جامعه تولید گردد، اضافه كرد: باید اهمیت آلاینده ای مانند زباله مشخص شود، متولیان این امر و میزان آسیبی كه این آلاینده به سلامت مردم و محیط زیست می زند را مشخص شود.
موسوی با اشاره به اینكه دو ماه روی این مورد كار كردیم و برنامه های زیادی تدوین شد، تصریح كرد: در طرح بی زباله برای ادارات حفاظت محیط زیست استانها ۳ هزار فعالیت و ۸ هزار رخداد تنظیم شده و هم اكنون در كشور در حال انجام می باشد.
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اگر مردم آگاهی لازم را در اینخصوص پیدا نكنند و ورود به این مورد نداشته باشند هر آنچه را كه ما بعنوان دستگاه دولتی انجام دهیم به نتیجه مورد نظر نخواهد رسید.
موسوی با اشاره به اینكه من خواهشم این است كه شعار «از خودمان شروع كنیم» را بپذیریم و به آن باور داشته داشیم، اضافه كرد: وقتی دور هم جمع شویم و زباله ها را بصورت نمادین جمع آوری می نماییم این عمل اثرگذار خواهد بود و یا اگر در مسافرتها كیسه زباله همراه داشته باشیم و زباله های خویش را جمع آوری كرده و در محیط رها نكنیم این خود یك اتفاق خوب است.
وی خاطرنشان كرد: بعنوان مثال یك میوه فروشی كه به این كمپین پیوسته وقتی میوه های هم قیمت خویش را كنار هم می گذارد می تواند در یك كیسه چند میوه را كنار هم قرار دهد و یا وقتی یك خانواده میوه ای تهیه می كند برای بار دوم هم از همان كیسه برای خرید استفاده می نماید كمك می نماید به استفاده از كیسه پلاستیك كمتر، ما باید از این دست كارها انجام دهیم و عمیق تر به این مورد در زندگی روزمره، در خرید ها و در محل كار خودمان فكر نماییم.
سرپرست دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بعنوان مثال ما در سازمان محیط زیست با عنایت به آسیبی كه بطری های آب آشامیدنی به محیط زیست وارد می نماید استفاده از آن را در سازمان ممنوع كرده ایم و این كار باید در همه دستگاهها صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه امروز بحث ما بی زباله است و با این كار تلاش داریم جامعه را متوجه این مورد نماییم و آگاهی در اینخصوص افزایش یابد تا اتفاقات خوبی رقم بخورد، اظهار داشت: من خواهش می كنم كه اعضای كارگروه مدیریت پسماند استان تهران با جدیت به این كمپین بپیوندند تا به خودمان، زندگی و آینده فرزندانمان كمك نماییم.
موسوی تصریح كرد: ما امروز با كمپین بی زباله با شعار از خودمان شروع نماییم كار را شروع كرده ایم و در ادامه بطور قطع به موضوعات آب و آلودگی هوا هم خواهیم پرداخت و امیدوارم بتوانیم كاری پرارزش با كمك همه مردم انجام دهیم.

1396/12/23
14:48:12
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: آب , آلاینده , حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است