حیات وحش هند و خطر سگ ها

حیات وحش هند و خطر سگ ها

به گزارش لوازم حیوان خانگی هند زیستگاه جمعیت قابل توجهی از انواع سگ ها است اما كارشناسان این كشور در یك بررسی تازه اخطار داده اند كه این حیوانات می توانند تهدیدی برای سایر گونه های حیات وحش همچون گونه های در معرض خطر انقراض باشند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این بررسی بر حملات سگ ها به حدود ۸۰ گونه جانوری از قبیل لانگور طلایی و هوبره هندی بزرگ تاكید گردیده است. همینطور نیمی از این حملات داخل یا اطراف مناطق حفاظت شده اتفاق افتاده است.

هند زیستگاه حدود ۶۰ میلیون از حدودا یك میلیارد قلاده سگ موجود در جهان است. كارشناسان هندی به منظور درك تاثیرات این موجودات روی حیات وحش بومی این كشور به بررسی دقیق آن پرداختند.

به گفته كارشناسان این گونه جانوری هم اكنون در حیات وحش سراسر هند به مشكل بزرگی تبدیل گشته است. طبق گزارش ها این موجودات نزدیك به ۸۰ گونه حیات وحش را مورد حمله قرار داده اند كه بیشتر این حملات روی پستانداران بوده است.

در سراسر جهان گربه سانان، سگ سانان و حتی جوندگان و خوك ها حیات وحش را دچار اختلال كرده و حدود ۶۰۰ گونه در معرض خطر انقراض و صدمه پذیر را تهدید می كنند.

به گزارش مونگابی، مطالعات نشان داده است سگ ها در انقراض ۱۱ گونه از مهره داران و به خطر انداختن ۱۸۸ گونه در معرض انقراض در سراسر جهان نقش داشته اند. 

1397/01/28
14:53:07
5.0 / 5
5721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است