باغ برره در آستانه نابودی بعلاوهعكس

باغ برره در آستانه نابودی بعلاوهعكس

لوازم حیوان خانگی: باغ برره با سریال برره كه در دهه 80 از صداوسیما پخش می شد، معروف شد. لوكیشن های سریال پرمخاطب برره در باغ 22 هزار متری منطقه دو ضبط می شد كه این روزها حال خوشی ندارد و بیشتر درختان آن خشك شده و زمین بایر آماده گودبرداری برای یك برج دیگر است.


احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا، درمورد تخریب این باغ اظهار داشت: باغ واقع در منطقه دو معروف به برره 22 هزار متر است كه برپایه حكم دادگاه 15 هزار متر آن می بایست حفظ و در مابقی می توان برج سازی انجام داد اما آثاری از اسید، بنزین و... وجود دارد كه نشان داده است سودجویان قصد تخریب باقی مانده باغ را دارند.
وی با اشاره به اینكه برپایه قوانین اگر مشخص شود كه مالك به صورت عمد قصد تخریب باغ خویش را دارد باید این باغ با حكم دادگاه به نفع عموم مردم ضبط شود، اظهار داشت: همگان می دانیم كه باید از باغات و فضای سبز باقی مانده تهران محافظت نماییم اما واقعیت این است كه شورا و شهرداری به تنهایی نمی توانند از این باغات اندك حفاظت كنند و لازم است افكار عمومی هم پای كار بیایند.
مسجد جامعی اضافه كرد: باید به سمت پشتیبانی از مالكین باغات برویم تا آنها با كمك شهرداری این باغات را حفظ كنند و در این زمینه تجربه موفقی هم داشتیم، در تهرانگردی های خود از باغ مستوفی بازدید كردیم و مالك از این پیشنهاد كه شهرداری در نگهداری باغشان حمایت كند بسیار استقبال كردند و حالا هم می بینیم كه باغ مستوفی با كمك شهرداری و همت مالكان حفظ شده و این مهم می تواند گسترش یابد.
این عضو شورای شهر با اشاره به اینكه باقی مانده درختان در باغ نشان داده است كه درختانی كه بن بیشتری داشتند در اولویت خشك شدن قرار دارند، اظهار داشت: متاسفانه قوانین هم بازدارنده نمی باشد چراكه می بینید در ماجرای نگین خودرو در خیابان ولیعصر كه با هرس غیر اصولی درختان خیابان ولیعصر باعث از بین رفتن آنها تنها به علت نمایان شدن تبلیغاتش شد با اینكه جریمه چند میلیونی پرداخت گردید اما این جریمه چه فایده ای دارد.آیا درختها برمی گردند!
وی با اشاره به اینكه شاهد آن هستیم كه مالك این باغ كه یكی از سازمان های معروف است با دیواركشی در قسمت جنوبی كار ساخت وساز را آغاز كرده است، اظهار داشت: بنا بر اطلاعاتی كه مدیرعامل سازمان بوستان ها داده است، شهرداری تهران بیش از 550 پرونده شكایت از مالكین باغات به قوه قضائیه داده است كه 59 پرونده شامل حال تبصره یك ماده 6 شدند. یعنی باید این باغات به نفع مردم ضبط می شد اما می بینیم كه این مهم محقق نشده است.
مسجدجامعی اضافه كرد: واقعیت این است كه باید مردم پای كار بیایند و با كمك هم مانع از تخریب این باغ در منطقه دو و تبدیل شدنش به برج دیگر شویم.


1397/03/05
15:29:23
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است