ادامه موج گرما در اروپا و وقوع آتش سوزی های جنگلی در پرتغال

ادامه موج گرما در اروپا و وقوع آتش سوزی های جنگلی در پرتغال

لوازم حیوان خانگی: افزایش موج گرما در اروپا باعث وقوع آتش سوزی های جنگلی در پرتغال و به دنبال آن منجر به قطعی برق در بعضی مناطق شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به دنبال تشدید موج گرما، بالا رفتن كم سابقه دما و آتش سوزی جنگلی در پرتغال بیش از ۷۴۰ نیروی آتش نشان برای اطفای حریق به مناطق جنوبی این كشور اعزام شدند. موج گرما در اروپا باعث خشكسالی و آتش سوزی در مناطق مختلف این قاره از یونان گرفته تا سوئد شده است.

مقامات داخلی پرتغال به منظور جلوگیری از حادثه مشابه سال قبل كه سبب شد ۱۱۴ تن در دو آتش سوزی جنگلی در این كشور جان خویش را از دست دهند تصمیماتی اتخاذ كردند تا پیام اخطار به تلفن همراه ساكنان مناطقی كه با بالاترین سطح خطر روبرو هستند ارسال شود. ماه گذشته در یونان هم ۹۱ تن در حادثه آتش سوزی جنگلی كشته شدند.

روز جمعه در منطقه ساحلی "كاسكائیس" در بیرون از شهر لیسبون گرمای هوا و افزایش مصرف برق باعث قطعی گسترده برق در این منطقه شد كه به دنبال آن ده ها هزار مشترك مجبور شدند چندین ساعت را در تاریكی بگذرانند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیش بینی ها از آن حكایت می كند كه دمای هوای امروز (یك شنبه) در اسپانیا و پرتغال بالای ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. ركورد پیشین افزایش دما در این دو كشور بالای ۴۷ درجه سانتی گراد بوده است.
1397/05/14
14:27:24
5.0 / 5
4611
تگهای خبر: جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است