گزارش هواشناسی ازتغییرات دمای كشور در روزهای آینده

گرما كشور را رها نمی كند

گرما كشور را رها نمی كند

لوازم حیوان خانگی: مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی وضعیت بارش و دمای كشور را از امروز تا شرح داد و اظهار داشت: از۲۹ مرداد تا ۴ شهریور در غالب مناطق كشور، دما حدود نیم تا یك درجه افزایش می یابد.مسعود حقیقت در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت دمایی كشور طی روزهای آینده اظهار داشت: از امروز تا یكشنبه هفته آینده (۲۸ مرداد) در شمال غرب كشور شامل استان های قزوین، زنجان، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل دما نسبت به میانگین بلندمدت تا حدود یك درجه كمتر از نرمال خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش دما در بعضی مناطق كشور طی هفته جاری تا آخر یكشنبه هفته آینده اظهاركرد: در این بازه زمانی در استان های فارس، بوشهر، كهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و شرق لرستان، دما حدود یك درجه نسبت به نرمال دما افزایش می یابد و در بقیه مناطق كشور دما در حد نرمال خواهد بود.

مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی اضافه كرد: از دوشنبه هفته آینده (۲۹ مرداد) به غیر از بخش های شرقی، جنوب و جنوب شرقی در بقیه نقاط حدود نیم تا یك درجه افزایش دما پیش بینی می گردد.

حقیقت در ادامه به وضعیت بارشی كشور اشاره واظهار كرد: در هفته جاری از لحاظ بارشی در سواحل خزر بخصوص در استان های گیلان، مازندران و اردبیل افزایش بارش داریم. انتظار می رود در ایام آینده تا یكشنبه (۲۸ مرداد) بارش های رگباری در محدوده البرز ادامه یابد اما در بقیه مناطق بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.

وی افزود: از روز دوشنبه (۲۹ مرداد) تا روز یكشنبه (۴ شهریور) بارش باران پیش بینی نمی گردد و اگر هم باشد بسیار اندك خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی كشاورزی سفارش هایی به كشاورزان عرضه داد و اظهار داشت: با عنایت به گرمای هوا و افزایش دما سفارش می گردد كه كشاورزان در مصرف آب صرفه جویی كنند و در ساعات گرم روز (از ۱۱ تا ۱۶) از آبیاری اجتناب كنند.

به گفته حقیقت، در ساعات گرم روز كشاورزان از انجام محلول پاشی و سم پاشی اجتناب كنند. افزون بر این، ضروری می باشد كه در گاوداری های صنعتی بخصوص برای گاوهای شیری، در ساعات گرم روز مه پاش ها روشن باشند.
1397/05/23
13:53:35
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است