ظهرابی:

توسعه اقتصادی نیازمند توجه به محیط زیست است

توسعه اقتصادی نیازمند توجه به محیط زیست است

لوازم حیوان خانگی: معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست در مراسم معارفه مدیركل جدید محیط زیست یزد، با اشاره به اینكه محیط زیست بخشی از توسعه است تصریح كرد: در كنار توسعه اقتصادی باید به مسائل زیست محیطی هم توجه كرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان یزد، مراسم تودیع و معارفه مدیر كل محیط زیست یزد، با حضور معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد و دیگر مسئولین در محل سالن همایش های این اداره كل برگزار گردید.
در این مراسم، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر، اظهار داشت: شرایط اقتصادی امروز محصول یك دولت نیست و عوامل متعددی در این زمینه نقش داشتند كه باید به صورت ریشه ای بررسی شوند. ما تلاش می نماییم در موارد بحرانی تصمیمات عاقلانه ای در این زمینه بگیریم تا بار سختی هایی كه بر دوش مردم است كاهش پیدا كند.
زینی وند به زحماتی كه تشكل ها، دوستداران محیط زیست، اصحاب رسانه، صنایع و... بدون هیچ چشم داشتی برای مردم و محیط زیست متحمل می شوند اشاره نمود و اظهار داشت: باید در امور زیست محیطی استان به این افراد و تشكل ها بیشتر بها داده شود.
وی عنوان كرد: محیط زیست باید در سه مقوله ملی، جهانی، استانی بررسی شود. اكنون در كشور ما شرایط اقلیمی، كارشناسی های غیر اصولی و فشارهای خارج از عرف محیط زیست سبب تولید مشكلاتی در این زمینه شده است و باید یك تعامل و تصمیمات كارشناسی و موثری در استان صورت بگیرد كه بیش از این به محیط زیست صدمه وارد نشود.
در ادامه معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: محیط زیست بخشی از توسعه است و باید تلاش نماییم كه محیط زیست و توسعه در تقابل باهم قرار نگیرند.
وی چالش مهم استان یزد در راه توسعه را مساله آب بیان كرد و اضافه كرد: آب بعنوان محور اصلی، باید در برنامه ریزی برای رسیدن به توسعه و حفظ تنوع زیستی استان قرار گیرد.
ظهرابی طی سخنان خود به وضعیت بحرانی یوزپلنگ آسیایی بعنوان شاخص ترین گونه در كشوراشاره كرد و اظهار داشت: تولید و توسعه بی رویه معادن شرایط نا مناسبی برای زیست گاههای این گونه بوجود آورده و باید در این زمینه قدری بیشتر تامل و تلاش نماییم.
وی در ادامه از زحمات سید حسین سادات موسوی مدیركل سابق محیط زیست یزد بخصوص در زمینه راه اندازی قرق های اختصاصی در استان یزد كه بعنوان الگویی برای محیط زیست كشور بود تشكر و قدردانی كرد.
نیره پور ملایی مدیركل جدید حفاظت محیط زیست استان یزد هم در این مراسم اظهار داشت: یزد سرزمین داشته های تاریخی و سازه های چشم نوازی به وسعت آفرینش های انسانی است، یزد سرزمین قنوت های جاری و قنات های زخمی است كه هنوز از شكوه گذشته اش آوای آبادی می آید، باید از این استان در تنوع زیستی و تنوع گونه ای پاس داری كرد. یزد را باید در برنامه های منظم و منسجم محیط زیستی بارور كرد تا به فضل خداوند، حسن نظر ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و همكاری شما همكاران به تمامی اهداف سازمانی جامع عمل بپوشانیم.
وی حفظ اكوسیستم های زیست محیطی، نظارت و برخورد قاطع با آلودگی های محیط زیست، ارزیابی های زیست محیطی و دیگر اقدامات در این حوزه را جزو بعضی از برنامه های خود عنوان نمود و اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم با انجام درست این كارها پایداری منظم و منسجمی در استان تولید نماییم.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان یزد ایرانی سربلند، روزهای خوبی برای محیط زیست ایران و یزدی پایدار و ماندگار را آرزو كرد.
در آخر این مراسم حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست از خدمات ارزشمند سید حسین سادات موسوی تقدیر و نیره ملایی پور را بعنوان مدیركل جدید حفاظت محیط زیست استان یزد معرفی نمود.

1397/06/04
20:14:22
5.0 / 5
4939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است