كلانتری:

محیط زیست نباید سیاسی باشد، تیرماه امسال ۶ روز باید تعطیل می شد

محیط زیست نباید سیاسی باشد، تیرماه امسال ۶ روز باید تعطیل می شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: آلودگی كلانشهرها بزرگترین خطر است، به طوریكه در تیرماه امسال ۶ روز آلودگی ازون به حدی بالا بود كه شهر باید تعطیل می شد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درمورد مخالفت این سازمان با انتقال آب بدون بررسی كارشناسی و «معاهده پاریس» و مخالفت برخی با آن توضیحاتی ارائه نمود.
عیسی كلانتری در دیدار با نمایندگان هیات مدیره شبكه ملی سمن های زیست محیطی، اظهار داشت: عده ای می گویند عضویت در معاهده پاریس سبب عقب افتادگی كشور، عدم توسعه، فقر و بدبختی می گردد. درصورتیكه قضیه كاملا برعكس است و وقتی با عدد و رقم با این افراد صحبت می شود، خویش را كنار می كشند.
وی با اشاره به اینكه طبق قرارداد پاریس ما تنها باید ۴درصد كاهش كربن داشته باشیم كه حدودا معادل ۷۲ میلیون تن، است، افزود: طبق قانون برنامه ششم توسعه و آنچه مصوب شده تا آخر ۱۴۰۰ باید ۲۰ درصد كاهش كربن داشته باشیم. برپایه دستور رهبری و چارچوب چشم انداز ۱۴۰۴ باید ۴۱ درصد تولید كربن كاهش پیدا كند كه این میزان حدود ۷۳۲ میلیون تن است.
كلانتری با تاكید بر اینكه تعهدات پاریس به مراتب كمتر از تعهدات قانونی می باشد و هیچ محدودیتی برای توسعه كشور تولید نمی كند، اظهار نمود: باید بعنوان سازمان محیط زیست دستورات رهبری را اجرا نماییم كه این به معنای كاهش ۴۱ درصدی است.
تیرماه امسال ۶ روز باید تعطیل می شد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به اینكه تهدید محیط زیست انسانی بسیار بیشتر از محیط زیست طبیعی است، خاطرنشان كرد: آلودگی كلانشهرها بزرگترین خطر است، به طوریكه در تیرماه امسال ۶ روز آلودگی ازون به حدی بالا بود كه شهر باید تعطیل می شد.
كلانتری با اشاره به اینكه سمن ها باید آموزش ببینند و درباره مسائل محیط زیست انسانی بیشتر دانش و حساسیت داشته باشند، اظهار داشت: وقتی آموزش نمی دهیم دانسته ها تنها در حوزه های محدودی می ماند و ما هم به تنهایی نمی توانیم از پس مشكلات بر بیاییم. باید به خسارت هایی كه محیط زیست انسانی می بیند و از چشم ها پنهان است هم توجه گردد.
محیط زیست نباید سیاسی باشد/مخالفت سازمان با انتقال آب بدون بررسی كارشناسی
وی با اشاره به اینكه محیط زیست نباید سیاسی باشد، اضافه كرد: با سیاستگذاری آب در سازمان محیط زیست موافقم، اما مخالفم سازمان، مجری باشد. ما اینجا سیاستگذار و پایشگر هستیم. درواقع محیط زیست نباید كار اجرایی بر عهده بگیرد. كارهای اجرایی باید در راه توسعه محیط زیست باشد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه با انتقال دادن یا ندادن آب بدون نتیجه و بررسی كارشناسی مخالف است، اضافه كرد: مصرف آب در حوزه كشاورزی باید بررسی و مدیریت شود. در حوزه صنعت ما معترضیم كه چرا در محل هایی كه آب نیست «صنعت آب بر» وجود دارد. نمی توانیم بگوییم مردم به خاطر آب آشامیدنی مهاجرت كنند و به كلانشهرها بروند.
كلانتری با اشاره به اینكه اساس محیط زیست برای مردم است و برمبنای ضوابط باید رفتار نماییم، اضافه كرد: عرصه های محیط زیست نباید به روی مردم ممنوع شود. باید با ضوابط مشخص، امكان استفاده مردم فراهم گردد. یافته های حوزه محیط زیست باید به مردم منتقل و آموزش داده شود.

1397/10/02
15:57:09
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است