عیسی كلانتری:

مدیران دولتی چیزی درباره محیط زیست نمی دانند

مدیران دولتی چیزی درباره محیط زیست نمی دانند

لوازم حیوان خانگی: رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینكه مدیران دولتی چیزی درباره محیط زیست نمی دانند، اظهار داشت: حفظ محیط زیست كه تنوع زیستی نیز قسمتی از آن است در كشور ما غریب افتاده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری قبل از ظهر امروز در مراسم روز جهانی تنوع زیستی در سازمان آموزش كشاورزی، اظهار نمود: به مهندسی ژنتیك تراریخته و علوم ژنتیك در كشور ظلم می شود و باید از علم هراسی در كشور جلوگیری شود.
وی اضافه كرد: سازمان بازرسی كل كشور به مصوبه ای كه شورای عالی ایمنی زیستی درباب رهاسازی محصولات تغییر یافته ژنتیكی داشت، اعتراض كرد. این در شرایطی است كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم، وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفظ محیط زیست مصوبه ای را در این راستا داشتند.
رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه سازمان بازرسی كشور این مصوبه را مغایر با قانون دانسته است، تاكید كرد: ما بوسیله معاونت حقوقی در اعتراض به این گزارش سازمان بازرسی در دیوان عدالت اداری شكایت كردیم و در دیوان رأی به نفع مصوبه یاد شده صادر شد.
رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینكه نبایدتصمیم گیریهای علمی تابع جوسازی عمومی باشد، اظهار داشت: نبایدهراس داشته باشیم كه تصمیماتمان تحت تأثیر گروهی باشد كه به سبب ناآگاهی و علاقه به كشور، نگران هستند.
به گفته كلانتری، مدیران ما با اطلاعات كمی كه در بخش های مختلف دارند از اثرات تخریب محیط زیست آگاه نیستند كه نتیجه آن همین می شود و مدیران دولتی چیزی درباره محیط زیست نمی دانند و اولویت پروژه ها در كشور تولید و اشتغال به هر بهایی است و ما امانتدار خوبی نبوده ایم. رودخانه های كشور خالی از موجود زنده است وی با اشاره به ضرورت حفاظت از تنوع زیستی اشاره كرد: محیط زیست و مجموعه ژن های موجود در زمین امانت نسل های بعد هستند و ما باید از آنها بهره بگیریم اما نباید ویرانشان نماییم. سال قبل به سبب برخوردهای بدی كه با محیط زیست كشور انجام شده تمام رودخانه های ما زمانی كه می خواهند به دریا برسند خالی از موجودات زنده هستند و این شرایط در تمام رودخانه ها وجود دارد. وی اشاره كرد: پساب و شیرابه ها در رودخانه ها رها شده و آنها را آلوده می كند؛ حفظ محیط زیست كه تنوع زیستی نیز قسمتی از آن است در كشور ما غریب افتاده است.


منبع:

1398/03/02
12:59:17
5.0 / 5
4537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است