سازمان هواشناسی هشدار داد

خطر صاعقه در مناطق مرتفع، دمای اهواز به ۵۰ درجه می رسد

خطر صاعقه در مناطق مرتفع، دمای اهواز به ۵۰ درجه می رسد

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان هواشناسی اخطار داد امروز و فردا در بعضی از مناطق كشور احتمال رگبارورعدوبرق پیشبینی شده و به هموطنان سفارش كرد برای جلوگیری ازمخاطرات ناشی ازصاعقه از تردد در مناطق مرتفع اجتناب كنند.مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، شمال شرق، غرب یزد، ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و دامنه های زاگرس در استان های مركزی، همدان، كرمانشاه، لرستان، كهكیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان شمال استان فارس افزایش ابر، رگبار پراكنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.
احد وظیفه اضافه كرد: بیشینه بارش فردا در ارتفاعات شرقی البرز در استان های تهران و سمنان و ارتفاعات زاگرس مركزی در جنوب اصفهان پیشبینی می شود. روز دوشنبه هم همین شرایط برای مناطق یاد شده به جز شمال شرق و شرق پیشبینی شده است.
به گفته وی طی ۵ روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید پیشبینی می شود كه از بعدازظهر دوشنبه بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد.
وظیفه اخطار داد: امروز شنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان های سمنان، تهران، البرز، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و فردا یكشنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان های البزر، تهران، سمنان، گلستان، شمال خراسان شمالی و در ارتفاعات زاگرس مركزی در استان های چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، كهكیلویه و بویراحمد و شرق لرستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیشبینی شده كه به هموطنان عزیز در این مناطق سفارش می شود برای پیشگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و برق و صاعقه همراه با رگبار موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع اجتناب كنند.
هوای تهران امروز و فردا صاف، بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و شب نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیشبینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز ۳۸ درجه سانتیگراد اعلام شده است.
امروز همینطور بیشترین دمای هوا در شهر اهواز ۴۸ درجه سانتیگراد اعلام شده كه تا روز دوشنبه به ۵۰ درجه هم خواهد رسید.


منبع:

1398/03/20
11:58:13
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است