رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

لوازم حیوان خانگی: امروز در حاشیه بیست و یكمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، پهپاد زیست محیطی توسط عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست رونمایی گردید.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، محمد جعفری مدیر عامل شركت دانش بنیان تولیدكننده این پهپاد در مراسم رونمایی این پهپاد اظهار داشت: این پهپاد عمود پرواز است كه توانایی ۴ ساعت پرواز مداوم دارد، همین طور دوربین اسكن بر روی آن نصب شده و توانایی ارسال فیلم و عكس را بطور همزمان دارد.
وی اضافه كرد: دوربین RGV بر روی آن نصب شده كه قابلیت تشخیص هر شیء كه چشم قادر به دیدن آن نیست را دارد. مثلاً اگر حیوانی پشت سنگی باشد این دوربین توانایی دیدن آنرا دارد.

جعفری با اشاره به اینكه می توانیم پرنده را در فاصله ۱۰۰ متری رصد نماییم، اظهار داشت: این پهپاد قادر به تصویر برداری از تمام سرزمین با اولویت محیط زیست است و مقرر است برای نخستین بار كرخه، هیرمند، بندرانزلی و میانكاله توسط این پهپاد رصد و پایش شود.

وی اظهارداشت: امروزه پایش محیط زیست با ابزارهای قدیمی قابل انجام نیست و نیازمند پایش با ابزارهای نوین هستیم كه بر این اساس سه محصول را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه كردیم كه این پهپاد در همین راستا تهیه شده است.
جعفری اضافه كرد: همین طور سامانه سنجش ازراه دور را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه كردیم كه با تمركز بر پایش تالاب ها و سواحل فعالیت می كند و قادر می باشد تمام تعارضات را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست قرار دهد.
به گفته وی این سامانه هر ۱۶ روز گزارش های جمع شده را به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می كند.
وی افزود: همین طور سامانه هوش مصنوعی را نیز بعنوان سومین محصول تهیه و در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دادیم كه قادر می باشد هر مداخله ای كه با روش های معمولی قادر به تشخیص نیست را تشخیص دهد.
وی اضافه كرد: با این روش توانستیم كشت خشخاش در كرمانشاه و كردستان را مشخص نماییم و در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.

1398/11/30
15:30:28
5.0 / 5
3997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است