یك مسئول:

سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی قطعی است

سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی قطعی است

به گزارش لوازم حیوان خانگی ایسنا/مركزی مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه ای مركزی اظهار داشت: سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی متاثر از ورود سامانه بارشی قوی به استان، قطعی است.


عزت اله آمره ای امروز ۶ اسفندماه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از آنجاكه شدت بارش ها به حدی نبوده كه بتواند منجر به سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی شود پس تابحال هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نشده است.
وی با اشاره به افزایش دبی رودخانه های استان مركزی و همین طور افزایش شدت بارندگی ها در ساعات آینده، اظهار داشت: بر طبق پیش بینی های بعمل آمده رودخانه های استان سیلابی خواهند شد و از مردم درخواست می شود از اتراق در كنار رودخانه ها یا نزدیك شدن به رودخانه ها و حریم آنها اجتناب كنند.
این مقام مسئول در شركت آب منطقه ای مركزی در ادامه به رصد دقیق و لحظه ای سدها، مسیل ها و رودخانه های استان اشاره نمود و اضافه كرد: مقرر شده است كه دهیاران نیز نسبت به رصد دقیق سدها و بندهای روستایی اقدام نمایند و چنانچه خطری تهدید كرد بلافاصله به بخشداری یا فرمانداری اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
ایشان سپس اظهار داشت: از شروع سال آبی (مهرماه سال ۱۳۹۸) به طور متوسط تابحال نزدیك به ۱۶۵ میلیمتر باران در نقاط مختلف استان باریده است كه نسبت به سال قبل در همین مدت ۳۴ درصد كاهش و نسبت به طولانی مدت دو درصد رشد نشان میدهد.
آمره ای اشاره كرد: بالغ بر ۴۰ كیلومتر از رودخانه های استان امسال به جهت پیش گیری از بروز خسارت سیلاب لایروبی شده اند و خیلی از نقاط حادثه خیز و سیل خیز اصلاح و رفع خطر شده است و امیدواریم با تمهیدات لازم شاهد كاهش حداقلی خسارات احتمالی ناشی از سیل باشیم.
منبع:

1398/12/07
11:31:34
5.0 / 5
3895
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است