سازمان ملل:

همه گیری كرونا فرصت زیست محیطی نیست

همه گیری كرونا فرصت زیست محیطی نیست

لوازم حیوان خانگی: اینگر آندرسِن، رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) اعلام نمود به دنبال اقدامات كشورها در جریان مقابله با شیوع كروناویروس، انتشار گازهای گلخانه ای كاهش و كیفیت هوا بهبود یافته است اما نباید این مساله را بعنوان دستاوردی برای محیط زیست دانست.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد هم چنین با بیان این كه شیوع كووید-۱۹ برای محیط زیست به اصطلاح یك "پوشش نقره ای" نیست، گفت: همچنانكه از یك واكنش نسبت به "وضعیتی اضطراری" به سمت بهبود و بازسازی بعد از این شرایط پیش می رویم در عین حال باید در مورد نحوه برخورد با هشدارهای زیست محیطی و معنایی كه برای آینده و رفاه ما خواهند داشت، تصمیم گیری نماییم.
آندرسن با اشاره به تأثیرات بیماری همه گیر كووید-۱۹ كه جهان را فرا گرفته است، اظهار داشت: شیوع این ویروس نتایج اقتصادی و اجتماعی عمیق و ماندگاری در هر گوشه جهان خواهد داشت.
وی آگهی داد: تأثیرات مثبت و قابل مشاهده ین همه گیری همچون بهبود كیفیت هوا یا كاهش انتشار گازهای گلخانه ای موقت است، برای اینكه این تاثیرات حاكی از عقب افتادگی اقتصادی غم انگیز و پریشانی بشر هستند.
بگفته آندرسن، همین طور این همه گیری منجر به افزایش تولید مقادیر زباله های پزشكی و خطرناك می شود. این روند پاسخ زیست محیطی مناسبی نخواهد بود. در واقع موسسه اقیانوس شناسی اسكریپس تاكید كرده است كه استفاده از سوخت های فسیلی باید در حدود ۱۰ درصد در سراسر جهان كاهش یافته و این روند برای یك سال تداوم داشته باشد تا تغییر مناسبی در سطوح كربن دی اكسید ایجاد شود.
ایشان سپس اشاره كرد: هرگونه تأثیر مثبت در محیط زیست در اثر این همه گیری ناگوار باید در تغییر عادات تولید و مصرف ما به سمت تمیزتر و سبزتر شدن باشد.
آندرسن با بیان این كه تنها تغییرات طولانی مدت سیستمیك مسیر غلظت دی اكسید كربن در جو را تغییر می دهد، بیان كرد: بدین سبب به دنبال عواقب بروز یك بحران، زمانی كه بسته های محرك اقتصادی متشكل از زیرساخت ها طراحی شده اند، فرصتی واقعی برای برآوردن این تقاضا با بسته های سبز سرمایه گذاری در انرژی تجدیدپذیر، ساختمان های هوشمند و حمل و نقل عمومی سبز وجود دارد.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس برنامه محیط زیست سازمان ملل اشاره كرد: یك ستون مهم در برنامه بازیابی بعد از كووید-۱۹ باید رسیدن به یك چارچوب بلندپروازانه، قابل اندازه گیری و فراگیر باشد، چونكه حفظ طبیعتی غنی، متنوع و شكوفا قسمتی از سیستم پشتیبانی از زندگی ما است.
منبع:

1399/01/19
12:41:49
5.0 / 5
3031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است