احتمال رگبار پراكنده باران در بعضی از استان ها

احتمال رگبار پراكنده باران در بعضی از استان ها

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از پیشبینی رگبار پراكنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب كشور و بخش هایی از كرمان و شمال خلیج فارس اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: پنج شنبه (۱۰ مهرماه) رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور، بخش هایی از کرمان و شمال خلیج فارس پیشبینی می شود.
ضیائیان اضافه کرد: در ایام جمعه و شنبه بخصوص در ساعات پس از ظهر با گذر امواج جوی از شمال غرب کشور در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان و در روز شنبه ۱۲ مهرماه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات البرز مرکزی هم افزاش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده رخ می دهد.
وی افزود: یکشنبه (۱۳ مهرماه) با تقویت و گسترش دامنه فعالیت این امواج همراه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، گستره بارش، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر خواهد گرفت و دوشنبه ۱۴ مهرماه علاوه بر این مناطق بارش به شمال شرق کشور گسترش خواهد یافت.
به قول ضیاییان، پنج شنبه بارندگی و وزش باد شدید موقتی در استان های خوزستان، لرستان، مناطق ساحلی بوشهر و شمال خلیج فارس شدت بیشتری دارد و سبب مواج شدن دریا بخصوص در سواحل شمالی بوشهر و خوزستان خواهد شد.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۱ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری در پس از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۱۲ مهرماه) کمی ابری در پس از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/07/11
13:41:55
5.0 / 5
1724
تگهای خبر: بارش , بارندگی , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است