مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خبر داد

راه اندازی سلول دفن بهداشتی پسماندهای پزشكی در مجتمع آرادكوه تا آخر سال

راه اندازی سلول دفن بهداشتی پسماندهای پزشكی در مجتمع آرادكوه تا آخر سال

لوازم حیوان خانگی: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران آخرین وضعیت پروژه های اجرائی در آرادكوه را تشریح و ‏بر بهبود وضعیت محیط زیستی این مجتمع تاكید كرد‎. ‎


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به ‏بازدیدهای گوناگون از پروژه های اولویت دار و اجرائی سازمان بمنظور بررسی میزان پیشرفت های کمی و کیفی و ‏رفع موانع و مشکلات پیش رو اظهار داشت: یکی از فضاهای بسیار مهم و مورد توجه در حوزه پسماند پایتخت، مجتمع ‏آرادکوه است که اخیرا و با همراهی معاونین سازمان در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه های محیط ‏زیستی در آن مکان قرار گرفتیم‎.

وی ادامه داد: هم اکنون در مجتمع آرادکوه پروژه هایی همچون راه اندازی استخر ذخیره پساب، راه اندازی ‏ایستگاه هواشناسی، ساخت سلول دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی و بیمارستانی، برق رسانی فشار قوی به ‏خطوط پردازش، لوله کشی و لوله گذاری گاز شهری، فاز مطالعاتی شهرک صنفی پسماند و اورهال تاپ ترن ها ‏در دست اجرا است‎.

علیپور با اشاره به پایان پروژه مرمت سایت هوادهی کمپوست بمنظور کاهش بوی نامطبوع حاصل از شیرابه در ‏فرایند تولید کمپوست اظهار داشت: قریب به اتفاق پروژه هایی که در مجتمع آرادکوه اجرا می شوند با هدف بهبود ‏وضعیت محیط زیستی این محدوده و کاهش مخاطرات دراین زمینه است‎.

بگفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ پروژه های استخر ذخیره پساب، لوله کشی گاز ‏شهری، برق رسانی فشار قوی به خطوط پردازش و پالایش و اورهال پست ها و ترانس های برق داخلی و ‏تجهیزات روشنایی مجتمع آرادکوه، اورهال تاپ ترن ها و سلول دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی و بیمارستانی ‏تا اختتام سال به پایان می رسند‎.

علیپور افزود: یکی از پروژه های مهمی که هم اکنون در فاز مطالعاتی قرار دارد و با اتمام این ‏فاز در امسال، از سال آینده وارد مرحله اجرا خواهیم شد، پروژه شهرک صنفی بازیافت است. در چارچوب این ‏طرح مقرر است افرادی را که به صورت غیرمجاز زباله تفکیک می کنند در لوای اتحادیه در آن مکان جا دهیم و ‏بتوانیم به صورت علمی بر کار آنها نظارت نماییم. این پروژه با هدف افزایش کمی و کیفی تفکیک پسماند و ‏کاهش عوارض جبران ناپذیر زباله گردی اجرا خواهد شد‎.

طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، علیپور اشاره کرد: مشکلات محیط زیستی تهران ریشه در عوامل مختلفی دارد اما سازمان مدیریت پسماند در ‏این دوره از مدیریت شهری تلاش می کند تا با اجرای پروژه های پسماندی-محیط زیستی در آرادکوه، خلاهای ‏موجود دراین زمینه را پر کند و در حد توان و وظیفه خود مانع از انتشار آلودگی شود.
منبع:

1399/08/08
23:04:50
5.0 / 5
1487
تگهای خبر: آلودگی , پزشك , سایت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است