شناسایی منابع آلاینده حریم تهران بعلاوه اسامی مناطق دارای حریم

شناسایی منابع آلاینده حریم تهران بعلاوه اسامی مناطق دارای حریم

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس اداره پایش، مدیریت منابع و شاخصهای محیط زیستی اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به اینكه بخش عمده ای از مشكلات زیست محیطی كلانشهر تهران ریشه در حریم شهر دارد، اظهار داشت: در جهت پیشگیری از تخلفات زیست محیطی و نظارت بر پروژه های صنعتی داخل حریم، شناسایی منابع آلاینده در مناطق دارای حریم از جانب اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار در دست اقدام است.غلامرضا پدیدار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه «حریم» فضایی جدا نشدنی ما بین خط بیرونی شهر و مناطق شهری است، اظهار نمود: داشتن آب و هوای مناسب در یک شهر مستلزم ایجاد توازن میان شهر و حریم است. ازاین رو برای اداره امور شهرها لازم است حریم پیرامون آنها تحت کنترل و نظارت برنامه ریزان قرار گیرد چونکه همانطورکه شهر بر حریم پیرامون خود تأثیر می گذارد از وقایع و تحولات آن هم تأثیر می پذیرد.

وی افزود: با عنایت به این که شهرداری ها اصلی ترین نهاد در مواجه با مسائل داخل شهرها محسوب می شوند باید در مدیریت حریم شهرها هم نقش اصلی را ایفا کنند. الان بخش عمده ای از مشکلات شهرداری کلانشهر تهران ریشه در حریم شهر دارد.

پدیدار درباره عمده ترین مشکلات حریم شهرها توضیح داد و تصریح کرد: رشد سکونتگاه های غیررسمی، ساخت و سازهای غیرقانونی و بی ضابطه، تغییرکاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، استقرار واحدهای صنعتی و صنفی پراکنده تنها بخشی از مشکلاتی است که اغلب شهرداری ها در حریم شهر با آن درگیر هستند.

به گفته رئیس اداره پایش، مدیریت منابع و شاخصهای محیط زیستی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، حریم شهرها از لحاظ محیط زیستی و آلودگی های خاک، آب، هوا و صوت گرفتار مخاطراتی هستند که با عنایت به قرارگیری در حریم شهر از کنترل و توجه کمتری برخوردار می باشند. ریختن خاک و نخاله های ساختمانی در محدوده حریم شهر، وجود سگ های ولگرد مشکلات ناشی از کنترل آنها در شهرهای اطراف تهران همچون معضلات مهم حریم شهر تهران به حساب می آیند.

پدیدار در انتها ضمن بیان اینکه شهرداری تهران در محدوده حریم اختیار تام ندارد، اظهار داشت: با این وجود اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار الان در حال انجام پروژه ای تحت عنوان شناسایی منابع آلاینده در مناطق دارای حریم ۱، ۲، ۴، ۵، ۱۳، ۱۵، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ است.

منبع:

1399/08/16
19:11:38
5.0 / 5
1439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است