سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش دما و وزش باد شدید در بعضی مناطق

افزایش دما و وزش باد شدید در بعضی مناطق

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان هواشناسی از افزایش دما و وزش باد خیلی شدید در بعضی مناطق کشور اطلاع داد و به کشاورزان، باغداران و عشایر سفارش های را ارائه کرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: شکل گیری جریانات جنوبی گرم، کاهش رطوبت نسبی و افزایش دما از اوایل وقت سه شنبه (۲۳ دی ماه) تا اواخر وقت جمعه ( ۲۶ دی ماه) موجب افزایش شایان توجه دما بطور متوسط ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد در استان های گیلان، مازندران و گلستان می شود که خسارت به محصولات گلخانه ای را به دنبال خواهد داشت.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به خودداری از آهک پاشی در استخرهای خاکی که آب آن تخلیه شده به سبب وزش باد گرم، ایجاد فرصت مناسب جهت هرس و حذف سرشاخه های خشک و آفت زده، خودداری از برافروختن آتش در باغات، مزارع و عرصه های طبیعی، جلوگیری از تردد دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها به سبب احتمال ذوب برف و وقوع بهمن در ارتفاعات و خودداری زنبورداران از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه ها باتوجه به احتمال ذوب برف و پر آب شدن مسیل ها سفارش می شود.

سازمان هواشناسی وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت را پنج شنبه (۲۵ دی ماه) برای استان های اردبیل، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه و ایلام و جمعه ( ۲۶ دی ماه) برای استان های اردبیل، گیلان، مازندران، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می کند. در این شرایط لطمه رسیدن به سازه های گلخانه ها و شکستن درختان دور از انتظار نیست.

استحکام نهال های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در مقابل باد، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی، استواری و ترمیم سقف و سازه های گلخانه ها، عایق بندی و محافظت از کندوها، استفاده از بادشکن جهت جلوگیری از شکستگی شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن شدن درخت از سفارش های سازمان هواشناسی است.

این سازمان همین طور سفارش می کند باتوجه به باد و سرما در مناطق سردسیر دامداری ها نسبت به خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن درهای سالن ها اقدام نمایند. سالن های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما در وضعیت باد اقدامات لازم را انجام دهند. از انجام آبیاری جهت جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان به سبب وزش باد خودداری شود و عدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و نهاده های کشاورزی روی زمین مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/10/23
23:21:13
0.0 / 5
1237
تگهای خبر: آب , درختان , سفر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است